Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович у програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» прокоментував заяву Верховної Ради щодо Революції Гідності.

«Різні парламенти світу мають таку форму виявлення своєї позиції і громадянської, і політичної, і взагалі, оскільки Верховна Рада – це взагалі наш вищий орган влади. У нас парламентсько-президентська республіка, відповідно, те, що говорить Верховна Рада – це воля держави. Але оця форма заяв… Є постанови, вони мають певну силу, є закони, які є обов’язковими. В принципі, Верховна Рада і конституцію може міняти і приймати зміни до неї», - каже Дробович.

Він розповів, у яких випадках застосовуються заяви.

«А от заява використовується, наприклад, у міжнародних відносинах – Верховна Рада може проголосити якусь заяву. Вона (використовується, - ред.) в особливих питаннях, коли треба суспільний консенсус виразити або заявити позицію щодо важливого питання. Верховна Рада в принципі не зловживає цим, це доволі рідкісна, порівняно з іншими нормативно-правовими актами, форма висловлювання.

Популярні новини зараз

У Запоріжжі діти отруїлися в їдальні садка: три групи "на горщиках", решта - під крапельницями

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

Показати ще

Це політичне проговорення певних речей. І це політичне проговорення, як правило, відбувається про найважливіші речі або щодо яких потрібно тут і зараз консолідувати суспільство, або де є брак якоїсь політичної позиції, ясності, куди рухається держава», - сказав голова Інституту нацпам’яті.

Дробович також назвав цю позицію Верховної Ради «історичною миттю».

Раніше Знай.uа повідомляв, що батько героя Небесної Сотні поділився щемливими спогадами про загиблого сина.

Нагадаємо, у мережі показали найбільш вражаюче фото Революції Гідності.