Імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі призводить до зупинки блоків українських електростанцій.

Про це заявив економіст Олег Пендзін в ефірі телеканалу «Україна24».

«Однозначно імпорт зупиняє наші енергоблоки, зменшує доходи наших енергогенеруючих компаній, і як наслідок, зменшує доходи наших шахтарів. Тобто, все те, від чого в тій чи іншій мірі залежить стабільність української економіки і її ріст», - заявив економіст.

За його словами, питання заборони імпорту стоїть на порядку денному в Раді національної безпеки та оборони (РНБО).

«Наскільки я знаю, вже з цього приводу обговорювалося і в експертному середовищі достатньо активно, і в колах народних депутатів. Наскільки я знаю, це питання мало підніматися і на Раді безпеки і оборони», - додав економіст.

Популярні новини зараз

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Юний підопічний Наді Дорофєєвої вразив суддів "Голосу країни": "Я її дуже люблю"

Вагітна дружина Віктора Павліка опинилася в лісі з сокирою і тортом - "Готуємося!"

Пом'ятого Добкіна знайшли в урні у центрі Харкова

Показати ще

Нагадаємо, минулого року імпорт електроенергії з Росії і Білорусі став причиною найбільшої за всі роки незалежності кризи на енергетичному ринку, який вилився в мільярдні збитки і зупинку шахт.

Україна відновила імпорт електричної енергії з Білорусі в січні, а напряму з Росії – в лютому 2021. З початку року було імпортовано майже 600 млн кВт годин на суму 900 млн грн.

Найбільшим імпортером є «Дніпропецсталь-Енерго» Віктора Пінчука. Імпорт також здійснюють компанії «ДЕ Трейдінг» Максима Єфімова і «ЕРУ Трейдинг» Ярослава Мудрого.