Існуюча сьогодні ставка мита на експорт металобрухту з України в розмірі 58 євро за тонну вже не виконує своєї загороджувальної функції.

Таку думку в ході круглого столу "Проблемні питання українського ринку металобрухту" висловили представники металургійних і ливарних компаній України, пише Мінпром.

Так, голова правління "Інтерпайп Втормет" Валентин Макаренко запропонував ввести 2-річний мораторій на експорт брухту у зв'язку з ситуацією на зовнішніх ринках, і продовжити діюче мито на вивезення брухту.

"Мито потрібно продовжувати. Але найспокійніший і безболісний спосіб вирішення проблеми дефіциту брухту на внутрішньому ринку – це мораторій", - підкреслив він, додавши, що країни-сусіди України, включаючи Росію і держави СНД, вже вдалися до жорстких обмежень експорту сталевого брухту.

Степан Клименко, віце-президент Асоціації ливарників України, повідомив, що на сьогодні ливарні підприємства відчувають великий дефіцит у забезпеченні металобрухтом, особливо якісним.

Популярні новини зараз

Катерина Репяхова згадала важкі часи до заміжжя з Віктором Павліком: "Я могла мало"

Погода 21 вересня підготує Україну до заморозків: пуховик або нежить

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Головне за ніч: Пугачова в жалобі, призов до ЗСУ з 1 жовтня, ПриватБанк "заблокував" комуналку і Могилевська проти Кароль

Показати ще

"Поставки неякісного брухту вже призвели до зростання витрат на енергоносії та зниження конкурентоспроможності українського лиття та продукції машинобудування. У підсумку підприємства практично на 100% переходять на оборотний брухт», - констатував він.

Нагадаємо, експорт сталевого брухту з України в січні-лютому 2021 року виріс в 2,8 рази в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 30,189 тис.т., за даними Державної митної служби. У грошовому вираженні експорт металобрухту збільшився в 3,7 рази, до $10,087 млн.

Як повідомлялося раніше, президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що прийняття законопроекту №5175, що передбачає продовження на 5 років діючого мита на експорт сталевого брухту, дозволить забезпечити стратегічно важливою сировиною роботу українських металургів і буде відповідати захисним практикам, застосовуваним в інших країнах для підтримки національної металургії.