Фінансові зобов'язання перед "зеленою" генерацією держава повинна виконати самостійно, а не перекладати свої борги на плечі промисловості. Таку думку висловив президент об'єднання "Укрметалургпром" Олександр Каленков, коментуючи ініціативу Мінпаливенерго підвищити податок на СО2, щоб розплатитися з виробниками "зеленої" енергетики.

"Держава ті витрати, які вона може і повинна нести самостійно, перекладає на плечі бізнесу, придумуючи черговий податок. Тим більше, що коли влада розраховується із зеленою енергетикою коштами держбюджету, це вже, в тому числі, і податки підприємств, які були зібрані», - пояснює він.

За його словами, ця ініціатива – контрпродуктивна, адже з промислових підприємств викачають десятки мільярдів гривень, які мають бути спрямовані на модернізацію. У підсумку у підприємств не залишиться коштів на екологічні проекти, і викидів ставатиме тільки більше.

"Збільшуючи податок на СО2 і не витрачаючи його цільовим чином, держава домагається того, що викиди будуть не зменшуватися, а тільки рости – принаймні в одиниці на продукцію, що випускається», - резюмував Каленков.

Раніше народний депутат Дмитро Кисилевський заявив, що держава повинна не підвищувати податок на викиди СО2 для підприємств, а надавати стимули, які допоможуть промисловості модернізуватися.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

У свою чергу генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак нагадав, що виплата заборгованості перед «зеленою» генерацією - це зобов'язання держави, і вже прийнятий спеціальний закон, за яким виплати «зеленим» повинні фінансуватися за рахунок державного бюджету.