Женевська конвенція передбачає, що питаннями пенсійного забезпечення має займатися країна-агресор, країна-окупант, тобто Росія. Тим не менш, за вимогами міжнародних інституцій та правозахисних організацій саме Україна повинна виплачувати пенсії. Отже, ситуацію, яка склалася в Україні із виплатом пенсій у контексті війни на Донбасі, прокоментував політичний експерт і співголова ГІ «Права справа», Дмитро Снєгирьов, у програмі «Політика навиворіт».

Політолог повідомляє, що причиною масового перетину лінії розмежування з боку окупованих територій на контрольовані є бажання отримати пенсію. Водночас епідемія коронавірусу теж вплинула на цю ситуацію. «Якщо до пандемії COVID-19 в середньому перетинали кордон до 10 тис. чоловік, то наразі ця цифра впала в рази», - каже Снєгирьов. Він наводить дані спеціалістів: зменшення вантажопотоку на КПВВ оцінюється до 30 разів, а в робочому стані їх лише 2.

Зменшення з причин пандемії потоку пенсіонерів на контрольовані території по пенсійне забезпечення логічно би мало привести й до зменшення витрат України на це. Тим не менш, цього не сталося, повідомляє Снєгирьов, а відтак виникає справедливе питання «чому?».

Експерт пояснює, що виною всьому певна категорія людей, яких називають сотниками і тисячниками, які працюють на окупованих територіях під протекторатом міністерств держбезпеки самопроголошених «ЛНР» і «ДНР». «На них покладене зобов’язання щодо зняття готівки в українських банківських установах і перевезення її через умовну лінію розмежування», - розповідає політолог.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

Нагадаємо, Котенкова розповіла про пенсійну політику України.

Раніше Знай.uа повідомляв про те, що стаж працюючого пенсіонера збільшується.