Протягом 2020 року Держекоінспекція розрахувала близько 380 тисяч доларів збитків (10,5 мільйонів гривень) за незаконний вилов приблизно 12 тисяч птахів родин в’юркові та вівсянкові. Це щиглики, чечітки, дубоноси та снігурі. Тисячі особин цих видів відловлюються та вивозяться за межі України.

Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований – йдеться на сайті відомства.

«В сьогоднішніх реаліях птахи потребують ще більшої охорони, ніж століття тому. Так, якщо у першій редакції Червоної книги України було 28 видів птахів, то до останнього четвертого видання може увійти вже 91 вид», - зазначив Андрій Мальований.

Він підкреслив, що забезпечити охорону багатого тваринного світу України, в тому числі і пернатих, - важливе завдання природоохоронної політики. Для цього необхідне реформування законодавчої та нормативно-правової бази у цій сфері та імплементація до неї європейських вимог.

«Зокрема, йдеться про необхідність прийняття законопроекту №4461 «Про території Смарагдової мережі». Смарагдова мережа - це низка природних об'єктів, які підлягають особливій охороні, адже в їх межах проживають рідкісні види тварин та птахів. В Україні до мережі входить 377 територій. Законопроект №4461 врегульовує управління українською частиною Смарагдової мережі, забезпечуючи її ефективний захист. Сподіваюсь, що найближчим часом цей проект закону буде прийнятий», - зауважив Андрій Мальований.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе "Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Посадовець закликав українців до Міжнародного дня птахів, який відзначається 1 квітня, долучитися до збереження рідкісних птахів.

«Зараз в українських лісах діє сезон тиші в період відновлення популяції тварин. Тому, гуляючи на природі, намагайтеся зберігати максимальну тишу, щоб птахи могли спокійно доглянути своє потомство», - додав Андрій Мальований.