Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований – йдеться у новині на сайті відомства.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Загалом з початку року Держекоінспекція зафіксувала 188 фактів реалізації та збору червонокнижних квітів. З них 90 порушень було виявлено у місцях збору рослин, а ще 89 - випадки реалізації первоцвітів», - розповів Андрій Мальований.
Він підкреслив, що цифра, яку вдалося зафіксувати, не показує реальної картини, адже інспектори можуть проводити рейди лише з Нацполіцією.
«У разі виявлення правопорушення, інспектори мають залучити правоохоронців.
Натомість торговці квітами є достатньо мобільними: побачивши інспекторів вони можуть швидко зібрати товар та покинути місце злочину ще до прибуття поліції.
Тож зараз спільно з Нацполіцією проводиться розробка порядку оперативної співпраці, що дозволить посилити реагування правоохоронців та забезпечити невідворотну відповідальність порушників за екологічні злочини. В результаті реалізація первоцвітів стане невигідною, адже штраф перевищуватиме очікуваний заробіток браконьєрів», - пояснив Андрій Мальований.
Він також повідомив, що тероргани Держекоінспекції продовжують рейди по виявленню фактів незаконної реалізації первоцвітів.
«Такі заходи проводяться спільно з Нацполіцією. Під час них фіксуються факти продажу підсніжника звичайного, крокуса, білоцвіта весняного та інших рослин, які входять до Червоної книги України та які заборонено вилучати з природного середовища.
Сьогодні один з таких рейдів проводився інспекцією Столичного округу спільно з журналістами поблизу селища міського типу Ставище. Було виявлено факт продажу первоцвітів, а порушника притягнуто до відповідальності за частиною 2 статті 88-1 КУпАП. Він має сплатити штраф у розмірі 1700-3655 гривень», - зазначив Андрій Мальований.