На Київщині у с. Бузова сьогодні вранці розпочався відкритий військовий вишкіл, ініціатором якого виступив лідер Національного Корпусу та перший командир полку «Азов» Андрій Білецький.

В заході беруть участь ветерани російсько-української війни, представники патріотичних об'єднань, власники зброї та небайдужі до долі власної держави українці, що бажають, отримати базові знання з військової справи.

Учасники мілітарного вишколу сьогодні проходять заняття з тактики, вогневої підготовки і тактичної медицини. Більшість інструкторів, що проводять вишкіл, – ветерани полку «Азов».

військовий вишкіл Нацкорпусу
військовий вишкіл Нацкорпусу

«Перший раз з 2015 року, з часів Дебальцівської операції ми бачимо таку напругу на українських кордонах, такі сили Росії з боку Донецька, зі сторони кордону Сумської, Харківської областей. Зараз питання територіальної оборони надзвичайно актуальне. Погано, що воно вирішується добровольцями, а не на державному рівні», – сказав лідер Нацкорпусу Андрій Білецький.

Популярні новини зараз
7 років за ґратами та 40 тисяч гривень штрафу: всім "безликим" водіям загрожує жорстке покарання Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" Наречена Роналду Джорджіна Родрігес не змогла пережити загибель сина: "Це найбільший біль" Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

За його словами, зараз надзвичайно важливо прийняти закон про територіальну оборону й те, що за 7 років в країні, що веде війну, влада досі цього не зробила, «викликає винятково жаль».

«Якщо завтра ворог рушить у наступ, особисто я і багато з вас піде служити в регулярну армію. Але забувати чи не розуміти ефективність малої війни – небезпечно для будь-якої країни. Тому давайте сьогодні активно попрацюємо, і якщо ворог активізується, то почнемо, не чекаючи наказів чергових президентів, створювати ту саму територіальну оборону, про яку так багато говорили», – зазначив він.

військовий вишкіл Нацкорпусу
військовий вишкіл Нацкорпусу

Генерал ЗСУ та колишній заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос під час заходу висловив думку про те, що допоможе зупинити наступ ворога на Україну, та наголосив на важливості створення тероборони.

«Тільки, якщо на кожному перехресті, у кожній школі, в кожному населеному пункті та біля нього будуть знаходитись місцеві люди, які чудово знають свою територію, один одного, вони навчені, мотивовані, перевірені та озброєні і вони не допустять того «безпрєдєлу», який намагатимуться вчинити групи спецпризначенців Російської Федерації. Ось для чого потрібна територіальна оборона», – пояснив він.

Нагадаємо, що відкритий військовий вишкіл проходить у с. Бузова та Капітанівка Київської області. Взяти участь у заході висловили бажання декілька сотень охочих.