Терапевт, фітотерапевт, письменник, медичний блогер Борис Скачко у програмі «Что дальше» на каналі «Знай24» розповів, скільки триває реабілітація після коронавірусу.

За його словами, в результаті захворювання уражається весь організм. Людина може померти, наприклад, від серцевої недостатності через кілька місяців після закінчення основної фази хвороби. Скачко закликав не ігнорувати будь-які симптоми після перенесеного ковіда і звертатися до фахівців.

«Тому що основна фаза хвороби може бути умовно місяць, а постковідна реабілітація з різними її проявами триває до року. І ось тут людині потрібно зрозуміти, що на цей період може накластися нове захворювання тим самим або іншим штамом коронавірусу. Тому що імунітет після перенесеної інфекції триває всього півроку. Людина повинна зрозуміти, що її здоров'я цікавить більшою мірою тільки її, і її життя – це справа її рук», - каже медик.

Скачко зазначив, що на сьогоднішній день вийти з пандемії готові тільки Ізраїль і США. За словами терапевта, в цих країнах темп вакцинації достатній для того, щоб створити колективний імунітет. Всі інші країни, підкреслює він, займаються імітацією діяльності, тому що не забезпечують досить інтенсивний темп вакцинації.

Популярні новини зараз

На місто-розсадник коронавірусу Ухань обрушилося потужне торнадо: сотні поранених, загиблих шукають з собаками

Леонов з "Татусевих доньок" втратив маму: легенді театру було 85

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Молодий патрульний загинув у ДТП на мотоциклі, сумує вся Україна: залишилася дружина і двоє дітей

Показати ще

«Сьогодні тільки дві країни готові вийти з пандемії. Всі інші країни імітують вихід. І небезпека з появою вакцин нікуди не поділася. Вакцини використовують неправильно», - заявив Скачко.

Раніше Знай.uа повідомляв, що Верховну Раду почнуть кварцувати – нардепи працюватимуть в нових карантинних умовах.

Також Знай.uа повідомляв, що Разумков «наїхав» на нардепів за порушення маскового режиму.