Імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі завдав українській енергосистемі збитку в 1 млрд грн.

Про це заявила народний депутат («Слуга Народу») Людмила Буймістер.

«Енергетичний комітет включив в проект закону про сертифікацію «Укренерго» правку про обмеження імпорту. Ці повноваження НКРЕКП потрібно було надати ще в грудні 2020 року, тоді наша країна не заплатила би в російський бюджет 1 млрд грн за непотрібний нашій країні імпорт струму в І кварталі 2021 року», - заявила нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що сьогодні це рішення уже запізніле і більш того не повністю вирішує проблему, враховуючи недержавницьку позицію регулятора щодо імпорту.

«Буквально два місяці тому голова НКРЕКП Валерій Тарасюк з трибуни парламенту всіляко захищав імпорт російського струму. Відтак немає жодної гарантії, що цей склад регулятора скористається наданими йому Верховною радою повноваженнями і заборонить імпорт», - додала Буймістер.

Популярні новини зараз
Авдєєв день 2 грудня: не виходьте на вулицю та викиньте посуд із тріщинами, суворі заборони та традиції Курс долара у 2023 році по 50 грн - міф чи реальність - відповідь експерта Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перші 3 місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

Основним імпортером з Білорусі виступає компанія «Дніпросталь-Енерго» олігарха Віктора Пінчука.