НКРЕКП забезпечила фірмам-посередникам можливість завищувати вартість електроенергії для «Укрзалізниці» на 30%, чим сприяла нанесенню держкомпанії збитків в 1,9 млрд грн.

Про це повідомив перший заступник голови енергетичного комітету Верховної Ради Олексій Кучеренко на своєму персональному сайті.

«Аналіз показує, що на одній оборудці, завдяки правилам роботи ринку, який кришується Національною комісією з регулювання енергетики, заробили десятки мільйонів гривень. В чому ця оборудка? Купили сотні мільйонів кВт·год на київських ТЕЦ за ціною 1,25 грн і перепродали державній компанії «Укрзалізниця» за ціною 1,65 грн – 30% навару», – повідомив Кучеренко.

Він наголосив, що наразі НАБУ розслідує цю корупційну схему і офіційно підтвердила збитки в розмірі 1,94 млрд грн.

«Десятки мільйонів заробили посередники. Так ось куди уходять гроші. А хто ж кришує цей ринок? А це Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг», – заявив Кучеренко.

Популярні новини зараз
Чого ви не знали про генератори: поради, які допоможуть прийняти правильне рішення "Холостяка" Алекса Топольського запитали про інтим перед 7 випуском: "Не шкодуй" Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд
Показати ще

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ підтвердило факт розслідування схеми на 1,94 млрд грн із завищення цін на електроенергію для «Укрзалізниці». Відповідна інформація з’явилася в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За інформацією народних депутатів-членів тимчасової слідчої комісії парламенту, авторами схеми міг бути особисто голова НКРЕКП Валерій Тарасюк та член комісії Дмитро Коваленко.

За їх словами, схема полягала в перепродажі електроенергії київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 через підставні компаній, пов’язані з керівництвом НКРЕКП, для потреб «Укрзалізниці» з націнкою 30-40%.