НКРЕКП забезпечила фірмам-посередникам можливість завищувати вартість електроенергії для «Укрзалізниці» на 30%, чим сприяла нанесенню держкомпанії збитків в 1,9 млрд грн.

Про це повідомив перший заступник голови енергетичного комітету Верховної Ради Олексій Кучеренко на своєму персональному сайті.

«Аналіз показує, що на одній оборудці, завдяки правилам роботи ринку, який кришується Національною комісією з регулювання енергетики, заробили десятки мільйонів гривень. В чому ця оборудка? Купили сотні мільйонів кВт·год на київських ТЕЦ за ціною 1,25 грн і перепродали державній компанії «Укрзалізниця» за ціною 1,65 грн – 30% навару», – повідомив Кучеренко.

Він наголосив, що наразі НАБУ розслідує цю корупційну схему і офіційно підтвердила збитки в розмірі 1,94 млрд грн.

«Десятки мільйонів заробили посередники. Так ось куди уходять гроші. А хто ж кришує цей ринок? А це Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг», – заявив Кучеренко.

Популярні новини зараз

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Тіна Кароль з обручкою на пальці заявила про важливе: "Я змінилася"

Настя Каменських так бурхливо відзначила день народження, що перестала бути на себе схожа

Показати ще

Нагадаємо, минулого тижня НАБУ підтвердило факт розслідування схеми на 1,94 млрд грн із завищення цін на електроенергію для «Укрзалізниці». Відповідна інформація з’явилася в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За інформацією народних депутатів-членів тимчасової слідчої комісії парламенту, авторами схеми міг бути особисто голова НКРЕКП Валерій Тарасюк та член комісії Дмитро Коваленко.

За їх словами, схема полягала в перепродажі електроенергії київських ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 через підставні компаній, пов’язані з керівництвом НКРЕКП, для потреб «Укрзалізниці» з націнкою 30-40%.