Компанія Метінвест виступить стратегічним партнером проекту розвитку національного заповідника "Хортиця" і допоможе провести реконструкцію острова до 30-ї річниці Незалежності України.
Відповідний Меморандум про консолідацію зусиль держави і бізнесу з комплексного відновлення Хортиці був підписаний Мінкультури, Запорізької ОДА та комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест 23 квітня.

Метінвест повністю профінансував розробку концепції проекту реконструкції музею історії запорізького козацтва та кургану єдності на острові. Провести її планують до 30-річчя Незалежності.

Генеральний директор» Запоріжсталі "Метінвесту Олександр Мироненко нагадав, що будівництво історико-культурного комплексу" Запорізька Січ «на Хортиці раніше профінансував» Запоріжсталь " і зараз комбінат готовий брати участь у проведенні реконструкції.

"Новий проект реконструкції-це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв'язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста»,- сказав Мироненко.

У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко підкреслив, що робота з відродження острова Хортиця буде масштабною, тому вкрай важливою є участь у ній компанії Метінвест, як досвідченого інвестора.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва наставила Потапу роги замість Дантеса: "Так, сатана, це я"

Таїсія Повалій з омолодженим обличчям зібралася в Київ, але її не впізнали: сама на себе не схожа

З'їв бутерброд і "прописався" біля унітазу: українцям масово впарюють фальсифіковане вершкове масло

Ольга Сумська показала чоловіка, який їй зраджує: "Спасибі"

Показати ще

"Проект реалізується під особистим контролем Президента України Володимира Зеленського. Будь-які перетворення на острові можливі тільки зі збереженням культурної та наукової спадщини. Важливо, що до нас приєднується для реалізації цього глобального проекту інвестор, міжнародна компанія Метінвест, у якої є успішний досвід реалізації проектів національного масштабу і яка готова стати провідником перетворень Хортиці»,- сказав Ткаченко.

Проект реконструкції Національного заповідника "Хортиця" представляє повне оновлення острова з максимально дбайливою реконструкцією інфраструктури, зі збереженням природного балансу та біоценозу заповідника. Ключове завдання проекту-відновити і реконструювати існуючі об'єкти, повністю виключаючи нові забудови. Музей історії запорізького козацтва увійшов до списку 150 туристичних «магнітів», які планується реконструювати в ході реалізації ініціативи Президента України «Велика Реставрація».

Нагадаємо, у 2007 році «Запоріжсталь» повністю профінансував створення історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на о.Хортиця, який відтворює образ козацької столиці та атмосферу часів козацтва і є єдиним збірним образом усіх Січей, що існували за старих часів. Тут зібрані найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту та життя запорізьких козаків. При цьому» Запоріжсталь "Метінвесту також фінансував створення військової пушкарни, експозицій" Козацький табір«,» часи козацькі – Січі запорізькі", реконструкцію музейних студій заповідника та підводні археологічні експедиції з підйому з дна річки Дніпро артефактів для музею.