Здавалося б, слова "Чорнобиль" і "безпека" ніколи не могли б стояти поруч. Але це стало можливо завдяки "Укриттю-2", або Новому безпечному конфайнменту, який 2019 року звели над зруйнованим саркофагом 4-го енергоблоку.

За словами Саймона Еванса, голови фонду "Укриття" ЄБРР, за перші місяці роботи НБК рівень радіації знизився більш ніж удесятеро – як поруч зі старим об’єктом "Укриття", так і навколо та за межами НБК. Про це пише УНІАН з посиланням на Forbes.

Метал, з якого виготовлена конструкція, має працювати в агресивному середовищі, тому вимоги до нього були надвисокі. Для виготовлення "Укриття-2" "Метінвест" поставив 13 300 тонн сталі.

"Укриття-2" назвали найбільш інноваційною спорудою: спосіб її будівництва забезпечує захист від випромінювання, а проектування збереже герметичність конфайнмента на 100 років", - пише Forbes.

Оскільки реактори Чорнобильської АЕС все ще залишаються радіоактивними, тому понад 40 років вони будуть законсервовані.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні
Показати ще

"Прогнозують, що процес виведення електростанції з експлуатації має завершитися у 2064 році. Однак приводів для хвилювання немає, адже до цього часу за безпеку на зруйнованому четвертому енергоблоці відповідатиме сталевий гігант, який об’єднав півсвіту заради порятунку майбутнього нашої планети", - підсумували журналісти.