Спочатку потрібно навести лад у сплаті цього податку та зупинити розкрадання бюджетних коштів. Про це заявив економіст Борис Кушнірук у ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи ініціативу голови парламентського комітету з податкової політики Данила Гетманцева щодо підвищення ПДВ до 22-24%.

«Те, що хоче робити пан Гетманцев, якщо це справді так, то тоді це просто економічна дурість, яка просто приведе до погіршення ситуації в економіці і до збурення в суспільстві», - сказав Кушнірук.

Він наголосив: перш ніж пропонувати підвищувати ставку ПДВ влада має навести лад зі сплатою цього податку, оскільки, за словами екс-міністра фінансів, держбюджет щомісячно недоотримує від нього 5 млрд грн.

«Колишній міністр фінансів при президенті Зеленському сказав, що в нас щомісячно з бюджету крадеться 5 млрд грн саме на шахрайських схемах ПДВ. Це при 20%, але якщо ставка зросте, то будуть красти більше. Тобто перед тим, як підвищувати ставку ПДВ, вам спочатку треба навести лад, щоби припинилося розкрадання коштів», - пояснив Кушнірук.

На думку економіста, якщо не ліквідувати корупційні схеми зі сплатою ПДВ, збільшення ставки податку призведе лише до збагачення людей, які заробляють на схемах, в той час як економіка країни матиме втрати.

Популярні новини зараз

Go_A втратили солістку перед виступом на "Євробаченні 2021": хто замінить українську співачку

Андрія Данилка помітили в Росії, але Вєрка Сердючка все заперечує: "Вчора в Сочі був"

Арсен Мірзоян поділився кадрами відпочинку у Єгипті: купа пляшок і Тоня в ластах

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Показати ще

Раніше економіст Михайло Кухар оцінив ініціативу Данила Гетманцева щодо підвищення ПДВ на 2-4% як таку, що спрямована на гальмування економічного зростання та знищення малого і середнього бізнесу.