За відповідний законопроект №5175 проголосував 291 народний депутат.

Як відомо, дане мито було введено у вересні 2016 р. для стабілізації роботи українського гірничо-металургійного комплексу. Прийняття мита дозволило уникнути виникнення дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку.

Як підкреслювали автори законопроекту №5175, продовження дії мита на експорт металобрухту дозволить зберегти 21,5 тис. робочих місць і створити 3,5 тис. нових робочих місць, сприятиме додатковому зростанню ВВП на 0,03%, забезпечить подальший розвиток металургії та суміжних галузей промисловості, а також залучить додаткові інвестиції в металообробну галузь.

Як зазначив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, без металобрухту українська металургія (а ето10% ВВП і 35% товарного експорту) працювати не зможе. "Адже не існує технологій, що дозволяють отримувати сталь без використання металобрухту", - сказав він.

При цьому Д. Кисилевський акцентував, що тільки експорт продукції з високою доданою вартістю дозволить нам стати сильною і багатою країною. "В даному випадку 1 т експортованого брухту дає Україні трохи менше 2 тис. грн (це сплата мита 58 Євро). Тоді як 1 т брухту того ж брухту, переробленого в готову сталеву продукцію на українських метзаводах, приносить близько 8 тис грн у вигляді податків. Тобто державі в 4 рази вигідніше переробляти брухт в метал і потім в готову продукцію, ніж експортувати сировину. Так що це питання вибору: експортувати сировину або продукцію переробки з доданою вартістю", - підкреслив політик.

Популярні новини зараз

Оля Полякова сяде у суддівське крісло на "Танці з зірками" поряд з Владом Ямою: "Замість Кухар?"

Нічні дрифтери, начувайтесь: на дорогах України з'явилися "берлінські подушки" за 30 тисяч

Робота закладів освіти з 20 вересня зміниться: встановлено нові карантинні обмеження

Погода 17 вересня натякне українцям, що час діставати шуби — дощі псують всю "малину"

Показати ще

Заступник голови Комітету з економрозвитку також звернув увагу на те, що зелений курс ЄС ще більше збільшує цінність брухту як сировини для металургії: його використання в електродугових печах до 10 разів знижує викиди СО2 в порівнянні з класичними технологіями виробництва сталі в конвертерах і мартенах.

"І раз Україна бере зобов'язання скорочувати викиди СО2, треба подбати і про ресурси для цього. Як це вже роблять інші країни. ДО РЕЧІ, Європейська металургійна Асоціація Eurofer взагалі вимагає заборонити експорт металобрухту з ЄС, враховуючи зелений курс ЄС", - нагадав він.

У той же час Д.Кисилевський окремо зазначив, що прийнятий законопроект не суперечить нашим міжнародним зобов'язанням. "Це тимчасовий захід, який не є дискримінаційним. Вона відповідає нормам права СОТ про винятки з міркувань безпеки: у нас війна, анексований Крим, хронічний дефіцит торгового балансу. Міжнародні партнери це сприймають. Тому за період дії мита з 2016 р.щодо України не було висунуто претензій. І зараз офіційний Київ має впевнену переговорну позицію по лінії СОТ", - резюмував нардеп.