Вчора з друзями, професорами Університету - представниками некритичної інфраструктури Києва, які не мають права користуватися громадським транспортом, повторив свій нещодавних рекорд пішої ходи за маршрутом:

Київський Університет імені Тараса Шевченка - Оболонський сквер поблизу РДА.

Тепер наша увагу торкнулася забудови та вулиць моєї рідної Оболоні, де я живу вже більше 25 років!

Сказати про хаос забудови останніх років - означає нічого не сказати. Але нині не про це, а про одну із головних вулиць Оболонського району, бо надписи, що це проспект Героїв Сталінграду досі у всій красі?!

проспект Героїв Сталінграду
проспект Героїв Сталінграду

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

Львівський бізнесмен намагається завоювати "Холостячку" Злату Огневич і закохав у себе українок: "Погляд альфа-самця"

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Показати ще

Нагадаю, що в Росії Сталінград перейменовано на Волгоград у 1961 році. Але це не головне, найважливіше те, що серед вбивць киян та руйнівників Києва Йосип Сталін випереджає навіть Гітлера.

Масові сталінсько-берїївські репресії щодо української еліти в Києві призвели до заселення «коренных киевлян» із НКВС та інших сотень структур в системі Комуністичної партії (більшовиків) України. Принагідно поінформую, що в Комуністичній партії (більшовиків) України до голодомору та репресій 30-х років українці становили меншість!

Тепер про сталінський Хрещатик, який влада Києва вирішала за наші майже 2 мільйони бюджетних гривень… подавати на отримання статусу об’єкту культурної спадщини Юнеско?!

проспект Героїв Сталінграду
проспект Героїв Сталінграду

Дійсно у 19 столітті Хрещатик був однією із найцікавіших в архітектурному плані адміністративно-фінансових вулиць Східної Європи. Чого вартий лише перший хмарочос України - дім Гінзбурга, перша 11-поверхова будівля всієї Російської імперії.

Так от у вересні 1941 року група НКВС за вказівкою Сталіна підірвала та знищила 324 великих житлових та адміністративних будинків на Хрещатику та прилеглих вулицях!

Першим правду про по руйнування підлеглими Сталіна з болем написав Олександр Довженко:

«Не німці знищили центр нашої знівеченої столиці, а ми самі…

І Лавру висадили в повітря».

проспект Героїв Сталінграду
проспект Героїв Сталінграду

Отож, від «сталінської вибухівки» згоріли 5 найкращих готелів Києва ( «Континенталь», «Гранд-готель», «Савой»…), центральний поштамт, консерваторія, театр юного глядача, будинок міськради, 5 кращих кінотеатрів, Будинок архітектора і вчених…Знищено багато бібліотек з цінними документами та книгами, а в Київській консерваторії згорів великий орган і майже 200 роялів та піаніно.

Нині ж Хрещатик - це низка будівель в архітектурному стилі сталінського ампіру, реконструйований ЦУМ і десятки турецьких, італійських, грузинських…кафе! І це Київ подає в Юнеско?!

Видно - все ж таки ментальність «коренных киевлян», які заселилися в квартири репресованих українців та пропагували сталінську ідеологію досі не просто жива, вона ще й перемагає в Києві 21 століття, який є столицею Незалежної України!