Боротьба з тіньовими схемами дозволить державі отримати додатково 100 млрд грн, в той час як підвищення податків матиме негативний вплив на економіку. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

На думку опитаних РБК-Україна експертів, ініціатива влади посилити податкове навантаження на бізнес не призведе до очікуваного збільшення доходів бюджету і може спровокувати посилення кризи в економіці. У той час як за оцінкою "Інституту соціально-економічної трансформації", боротьба з тіньовими схемами, податковими скрутками, тіньовим оборотом землі, роботою конвертаційних центрів сукупно може дозволити поповнити казну на понад 100 млрд гривень.

Крім того, як зазначає видання владі слід активніше працювати над залученням позик як на внутрішньому ринку, так і зовнішньому. Для цього потрібно перезапустити програму співпраці з МВФ, виконавши взяті і вже прострочені зобов'язання.

"Серед основних причин, що перешкоджають перегляду програми-розбалансовані судова та антикорупційна реформи, загроза незалежності Нацбанку, повернення до неринкових принципів ціноутворення на газ, а також невирішеність проблеми заборгованості ФГВФО перед Мінфіном і питання з дефіцитом бюджету», - повідомляє РБК-Україна.

Раніше народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки і вбивати бізнес, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко схвалила "дорослу" витівку своєї доньки: "Дозволяєте дітям?"

Тоня Матвієнко показала маленьку копію Мірзояна на тлі річки: татова дочка

Українців не впустили на матч Євро-2020 в Бухаресті з Кримом на прапорі: "Спірна територія"

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Показати ще

У свою чергу депутат Олексій Устенко заявив, що для збільшення надходжень до держбюджету владі слід навести порядок з ліцензіями на видобуток корисних копалин, а не підвищувати податки.