Боротьба з тіньовими схемами дозволить державі отримати додатково 100 млрд грн, в той час як підвищення податків матиме негативний вплив на економіку. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна.

На думку опитаних РБК-Україна експертів, ініціатива влади посилити податкове навантаження на бізнес не призведе до очікуваного збільшення доходів бюджету і може спровокувати посилення кризи в економіці. У той час як за оцінкою "Інституту соціально-економічної трансформації", боротьба з тіньовими схемами, податковими скрутками, тіньовим оборотом землі, роботою конвертаційних центрів сукупно може дозволити поповнити казну на понад 100 млрд гривень.

Крім того, як зазначає видання владі слід активніше працювати над залученням позик як на внутрішньому ринку, так і зовнішньому. Для цього потрібно перезапустити програму співпраці з МВФ, виконавши взяті і вже прострочені зобов'язання.

"Серед основних причин, що перешкоджають перегляду програми-розбалансовані судова та антикорупційна реформи, загроза незалежності Нацбанку, повернення до неринкових принципів ціноутворення на газ, а також невирішеність проблеми заборгованості ФГВФО перед Мінфіном і питання з дефіцитом бюджету», - повідомляє РБК-Україна.

Раніше народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки і вбивати бізнес, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива.

Популярні новини зараз
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись З 29 листопада Київстар закриває старі тарифи: чого чекати абонентам В Україні пенсії ставлять на "паузу": у ПФУ відповіли, чому люди залишаються без грошей Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат
Показати ще

У свою чергу депутат Олексій Устенко заявив, що для збільшення надходжень до держбюджету владі слід навести порядок з ліцензіями на видобуток корисних копалин, а не підвищувати податки.