Національний тарифний регулятор НКРЕКП і його голова Валерій Тарасюк допустили імпорт російсько-білоруської електроенергії, чим надали можливість мародерам грабувати енергетичну систему України.

Про це заявив лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко в ефірі телеканалу "Україна24".

"Купувати російську і білоруську електрику – це грабувати своїх шахтарів, своїх енергетиків, українців. Тому що це незаплачені мільярди до бюджетів, і центрального, і державного. І це вбивати енергетичну незалежність країни. Той, хто цим займається, це мародер і грабіжник України", - заявив Ляшко.

Він наголосив, що зараз відповідальність за зупинку імпорту лежить на НКРЕКП.

"Я не маю жодного сумніву, що президент підпише цей закон (про заборону імпорту з Росії і Білорусі – прим.), і завтра він набуде чинності. Далі будемо стежити за діями НКРЕКП. Якщо вони не заборонять російський і білоруський імпорт, це чергове підтвердження наших заяв про те, що це чиста корупція", - наголосив Ляшко.

Популярні новини зараз
Синоптики розповіли, що відбуватиметься з погодою до кінця місяця: готовий має бути кожен Відвернете від себе удачу і накличете лихо: як не треба прикрашати ялинку і дім для зустрічі 2023 року Маша Єфросиніна розповіла про потужну силу путіна і вказала, хто йому допомагає: "Провела чаклунську дефлорацію" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Він зазначив, що за даними "Укренерго" міждержавні перетоки для стабілізації роботи енергосистеми склали лише 1% від загального обсягу імпортованої російської електроенергії з початку року.

"Так звані перетоки між білоруською і українською системами для стабілізації усього 17 мільйонів кіловат за цей рік. А мільярди, які купили, - це чистий бізнес. А насправді не бізнес, а мародерство", - зазначив Ляшко.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів.