Україна з 17 травня знову відновила прямі закупівлі струму з Російської Федерації попри прийняття закону про заборону імпорту і балансові обмеження українських електростанцій.

Про це повідомила народний депутат («Слуга народу») Людмила Буймістер.

«Сьогодні Україна знову почала прямі закупівлі струму з країні-агресора. Чергові 100 МВт змусять українських виробників знижувати виробництво», - повідомила нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що станом на ранок понеділка, виробництво струму на українських АЕС обмежене на 720 МВт.

«Тільки з початку травня українські атомні електростанції через штучні обмеження недовиробили 136 млн кВт годин – це понад 200 млн грн збитків для державної компанії «Енергоатом»,- зазначила Буймістер.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

За її словами, теплові електростанції взагалі змушені працювати лише одним блоком, що порушує вимоги до безпечної експлуатації.

«Ці збитки – це пряма відповідальність діючого складу НКРЕКП, який попри рішення парламенту і президента не поспішає зупиняти російсько-білоруський імпорт», - наголосила нардеп від «Слуги Народу».

Нагадаємо, Україна розпочала імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. З початку року імпортовано понад 600 млн кВт годин на 1 млрд грн.

15 квітня Верховна Рада схвалила законопроект про заборону імпорт струму з Росії і Білоусі, надавши НКРЕКП повноваження обмежувати доступ до міждержавних перетинів. Президент Володимир Зеленський підписав закон 13 травня.

Попри публічні заяви президента Володимира Зеленського і голови уряду Дениса Шмигаля, поставки до теперішнього часу тривають. Публічно імпорт відстоює керівництво НКРЕКП, голова якої Валерій Тарасюк заявив про користь імпорту під час лютневого виступу у Верховній Раді.