А саме - зміцнення відносин з Німеччиною і Європою на тлі загострення з Китаєм, пише Хвиля.

Про це політичний експерт Юрій Романенко розповів, коментуючи повідомлення про можливість відмови адміністрації у Вашингтоні від санкцій проти німецького оператора Північного потоку-2.

"Ми повинні були робити те, що залежить від нас і ставити на чільне місце пріоритет нашої незалежності. Україна повинна була збільшувати видобуток газу. Якби ми збільшили внутрішній видобуток, то ми б не мали сьогодні проблем з Північним потоком, принаймні закривши свої внутрішні потреби", - зазначив він.

Романенко також прокоментував реакцію екс-голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва на інформацію про можливість поступок США По анти-німецьким санкціям, який назвав це питання головним викликом для нового глави НАК Юрія Вітренко:

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

"Але, Коболєв, а ти що робив 7 років, будучи главою Нафтогазу? Ти морального права не маєш так говорити, ніби тебе не існувало і ти не при справах. Ти безпосередньо мав до цього відношення, тебе вигнали в тому числі за зрив газового видобутку... Нафтогаз сам пішов від інтенсифікації видобутку, коли почала валитися ціна на газ, там пішли розмови про те, що ми можемо тепер покупть дешевий газ, і навіщо нам вкладатися у видобуток."

Він зазначив, що розвиток історії з Північним потоком - 2 демонструє всі недоліки управління українських державних монополій: "ось так і потрібно було його (Коболєва, - прим. Хвилі) прибрати, і всіх таких менеджерів, які не виконують свої функції, не розвивають держ.монополії, потрібно гнати..."

Романенко зазначив, що Північний потік-2 наближає колапс рентної економіки України.

"Цей гібрид жив на ренті, на газовій ренті, на земельній ренті, на ренті від використання надр і навіть системі освіти. Система просто роз'їдена цими рентними відносинами... Газова рента була особливо цинічною, оскільки це була рента, на якій сиділи українські президенти та їхні команди, де Росія була одним з учасників процесу. Це дозволяло організовувати величезні паразитичні схеми... І на цьому будувалися величезні статки, так як на газі можна швидко заробляти кеш. І ось ця історія добігає кінця, так як всі вони не вміють створювати, а тільки паразитувати на потоках. Тепер" це "здохне від голоду, так як ця еліта, нічим крім розподілу, займатися більше не вміє", - заявив аналітик.