Намір Кабміну проштовхнути через парламент введення акцизного збору на виробництво зеленої електроенергії показує, що держава вибрала стратегію відмови від зеленої енергетики замість того, щоб розвивати її за прикладом ЄС.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив директор директор ТОВ "Екотехнік Велика Добронь" Владислав Жовніренко, підкресливши, що таке нововведення неприйнятне для інвесторів.
«Це йде в розріз з усіма законодавчими актами, які були прийняті в розрізі сонячної енергетики і взагалі зеленої енергетики. Чого вони хочуть домогтися? Скоротити платежі, які вони платять зеленій енергетиці. Тобто, нашими ж грошима повернути нам наші ж борги, які нам повинні. Таке враження, що не потрібна нам зелена енергетика", - сказав Жовніренко.
За його словами, акцизний збір це додатковий відбирання грошей у інвесторів, які держава повинна спочатку сплатити.
"Придумали новий податок. У нас всі правила гри змінюються на льоту", - додав Жовніренко.
При цьому він підкреслив, що введення акцизного збору буде додатковим приводом для інвесторів подавати позови в міжнародні арбітражі.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів погодив законопроект з поправками до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою в діапазоні 3,2-40%.
Раніше під час обговорення проекту Закону профільні ВДЕ-асоціації заявляли, що введення акцизного податку на «зелену» електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату і унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.
Нагадаємо, 28 квітня стало відомо, що компанія Modus Energy, яка перебуває у власності громадян Литви, подала позов проти України через те, що держава не виконує свої зобов'язання з виплат за вироблену електроенергію і змушує компанію піти на зміни правил, які скорочують її доходи.
За інформацією партнера київського офісу міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, після першого арбітражного позову компанії Modus Energy можуть подати аналогічні позови ще до 10 інвесторів в зелену енергетику України.
На думку керуючого партнера консалтингової компанії Imepower, що працює в тому числі, на ринку "зеленої" енергетики, Юрія Кубрушко, позбавлення виробників електроенергії з енергії сонця і вітру нульової ставки на сплату акцизного податку спровокують інвесторів в такі об'єкти ВДЕ-генерації ініціювати нові арбітражні процеси проти України.
Він зазначив, що проект змін до Податкового кодексу, схвалений 12 травня урядом, згідно з яким пропонується виключити Е/Е ВЕС і СЕС з групи підакцизних товарів, що не підлягають сплаті цього податку, а відповідно встановити для них ставку в розмірі 3,2%, фактично означають подальше зниження зелених тарифів і рестроспективна зміна законодавства.