Справу "Роттердам+" було закрито в 4-й раз через недоведеність збитків від дії формули і закінчення максимально допустимих законом термінів досудового розслідування.

Про це повідомив старший керівник групи прокурорів Денис Демків, передає його слова видання «Цензор.нет».

«Я вважаю, що, крім питання доведеності збитків, моє бачення, що у нас на даний момент завершився максимально допустимий термін слідства. І закінчився він ще до того, як я став старшим групи прокурорів. Вчора мною було прийнято рішення про закриття провадження щодо 6 підозрюваних", - повідомив прокурор САП.

Прокурор Демків у коментарі виданню також зазначив, що до моменту закриття провадження він не одну годину обговорював з детективами НАБУ проблемні питання.

Раніше закінчення максимально допустимих строків досудового розслідування у справі "Роттердам+" публічно підтверджувала Генеральний прокурор Ірина Венедкітова.

Популярні новини зараз
Чому доводиться платити за доставку газу на основі річного споживання: українці не відстають від "Нафтогазу" ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання
Показати ще

Журналісти "Цензор.нет " зазначають, що з моменту вручення підозр (серпень 2019 року) у детективів і прокурорів було 12 місяців на завершення слідчих дій. За їхніми даними, на той момент, коли прокурор Пономаренко вперше закрив провадження 27 серпня 2020 року, у слідчих залишалося всього 3 дні.

Нагадаємо, це 4-е закриття дала "Роттердам+" через відсутність у ньому складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення виносилися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом.

На початку травня офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування "Роттердам+" тривало більше 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули. Відповідно, в ході розслідування не були встановлені ні збитки від дії формули, ні постраждалі.