Рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури нарешті закрити надуману справу "Роттердам" стало однозначно позитивним сигналом для всієї вугільної галузі і працюючих в ній шахтарів.

Про це заявила народний депутат Вікторія Гриб.

"Я не втомлюся повторювати, що введення формули «Роттердам+» в 2016 році було чи не найважливішою подією для української вугільної галузі. Останні 5 років суспільство систематично обманювали, переконуючи в тому, що формула «Роттердам+» нібито завдала комусь шкоди. Нарешті вчора все стало на свої місця і Антикорупційна прокуратура закрила цю ганебну для українських шахтарів справу", - заявила нардеп.

Він підкреслила, що завдяки формулі «Роттердам+», вперше українські шахтарі стали в один ряд зі світовими виробниками і могли продавати своє вугілля за справедливою ринковою ціною. Це, за її словами, дало впевненість і прогнозованість для інвестицій.

«На жаль, політичні спекуляції навколо цієї формули в наступні роки дещо дискредитували ідею прив'язки цін до прозорих європейських індексів. Шахтарі, по суті, стали заручниками у спекулянтів, які намагаються очорнити ринкову формулу на вугілля, щоб великі споживачі змогли і далі отримувати вугілля та електроенергію за безцінь", - додала нардеп.
Вікторія Гриб зазначила, що рішення САП в 4-й раз закрити справу «Роттердам+» має раз і назавжди припинити всі спекуляції навколо формули ціноутворення на вугілля.

Популярні новини зараз

"Вагітний" животик Тіни Кароль розбурхав українців: "Як сумно"

Дружина Віктора Павліка сильно захворіла перед пологами: "Перемерзла"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

"Це однозначно позитивний сигнал для всієї вугільної галузі, яку останні роки намагалися безпідставно звинувачувати в тому, що вона мала законне право продавати своє вугілля за прозорою європейською ціною», - підсумувала Гриб.

Нагадаємо, це 4-е закриття дала "Роттердам+" через відсутність у ньому складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення виносилися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом.
На початку травня офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування " Роттердам" тривало більше 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули. Відповідно, в ході розслідування не були встановлені ні збитки від дії формули, ні постраждалі.