Рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вчетверте закрити надуману справу «Роттердам+» означає відновлення справедливості й поваги держави до вугільної галузі.

Про це заявив народний депутат, лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Прокуратура начебто поставила крапку у цьому питання. Сподіваюсь, що справедливість таки взяла верх», - прокоментував лідер профспілки рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Він наголосив, що завдяки прозорій європейській формулі «Роттердам+» державна вугільна галузь ледь не вперше в часів незалежності отримала кошти на розвиток.

«Роттердам+» дозволив вирівняти ціни на українське вугілля і держшахти отримали додатково 10 млрд грн: не було боргів по зарплатах, було чим платити за електроенергію і за який кошт закладати нові лави», - зазначив нардеп на своїй сторінці в Facebook.

Популярні новини зараз

"Психи" в Раді? Нардепів можуть зобов'язати проходити експертизу в "павлівці"

Осінній призов до ЗСУ 2021: що потрібно знати молодим українцям, яких на рік заберуть з родини

Слава Дьомін розповів про жорстку сварку на "Співають всі" з Наталею Могилевською: відразу після "весілля"

Невакцинованих українців чекатимуть поліцейські на ринках і в маршрутках

Показати ще

За його словами, шахтарі добре пам'ятають, що якби 2016 тодішня НКРЕКП не ввела формулу, криза у вугільній галузі могла початися раніше

«Бо до впровадження формули державні шахти відвантажували вугілля менше ніж по 800 гривень за тонну, в той час, як з Росії вугілля везли мінімум по 2500 грн», - зазначив Волинець.

Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.

На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.