Журналістка Катерина Котенкова у програмі «Суть подій» для каналу Знай.ua розповіла про реальні цілі уряду з приводу реформи прожиткового мінімуму і рівня соціальних виплат.

Вона повідомила, що в Кабінеті міністрів планують підвищити соцстандарти і встановити прожитковий мінімум на «справедливому» рівні. Незважаючи на це, журналістка впевнена, що, швидше за все, соцвиплати не тільки не виростуть, а можуть і частково зникнути. Вона вважає, що прем'єр недарма говорить саме про «справедливий» прожитковий мінімум, так як разом з підвищенням рівня прожиткового мінімуму в уряді вирішили відв'язати від нього більшість соціальних виплат і ввести новий показник, який і замінить прожитковий мінімум.

«У Мінсоцполітики кажуть, що розробили кілька законопроєктів, спрямованих на зміни в законодавстві. І тепер соціальні виплати прив'яжуть до певної базової величини, а не до прожиткового мінімуму», - каже Котенкова.

За словами журналістки, чиновники обіцяють, що соціальні виплати для людей не зменшаться, але й чекати, що вони приємно виростуть, теж не варто.

«Якщо прибрати звідси рівень інфляції, який в цьому році, швидше за все, перевищить 10%, то реальне зростання соцвиплат буде досить скромним. Експерти в свою чергу кажуть, що під виглядом турботи про населення буде проведена ревізія існуючих соцвиплат, і частину з них можуть урізати під тим або іншим приводом», - заявила Котенкова.

Популярні новини зараз

Схеми обману українців у супермаркетах: як не потрапити на гачок і не купити втридорога зіпсований продукт

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Серіал "Ти", який обігнав "Гру в кальмара", продовжує набирати популярність: чим підкорив Ден Хамфрі з "Пліткарки"

Показати ще

Вона також поділилася думкою про те, що якщо раніше владу критикували за невідповідність прожиткового мінімуму реальним стандартам життя, то тепер на це можна буде легко заперечити, що це не реальний прожитковий мінімум, а, як кажуть чиновники, «базова величина» для технічних бюджетних розрахунків.

Нагадаємо, Котенкова розповіла, в яких випадках в українців можуть забрати до 50% пенсії.

Раніше Знай.ua повідомляв, що в Мінсоцполітики розповіли про конкретні умови для отримання допомоги.