Завдяки формулі «Роттердам+», державні шахти в 2016-2019 роках вперше отримали можливість продавати вугілля за справедливою ціною.

Про це заявив народний депутат, лідер Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

«Контролюючі органи відволікають увагу на формулу «Роттердам+» при дії якої державні шахти на той час отримали додаткові кошти в 10 млрд грн. Якби цих коштів не було, якби не було збалансованої ціни, яка поступово збільшувалась від 830 грн за тонну як я вже сказав до 2500-2800 грн., то вугільної галузі України вже б не було. Вже повністю б ми залежали від країни-агресора по постачанню вугілля», - заявив лідер профспілки в ефірі телеканалу «Україна24».

Нардеп наголосив, що після відміни формули в липні 2019 року, ціну на вугілля державних шахт знову почали регулювати в ручному режимі, що призвело до недоотримання шахтами доходів.

Нагадаємо, 20 травня САП уже в четверте закрила справу «Роттердам+» через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення приймалися в січні і березні 2021 року.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Віддають за безцінь: ціни на виноград в Україні б'ють рекорди, дешевше тільки задарма

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Ці рішення також були підтверджені Офісом генерального прокурора і вищим Антикорупційним судом України.

На початку травня Офіс генпрокурора задовольнив прохання НАБУ і замінив прокурора у справі для повторного об'єктивного вивчення матеріалів справи.

Розслідування справи «Роттердам+» тривало більше ніж 4 років. У цей період було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, які всі підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

Відповідно, в ході розслідування не були встановлено ні збитків від дії формули, ні постраждалих.