Запровадження реформи RAB-тарифу з початку 2021р для сфери розподілу електроенергії сприяє інвестиційній привабливості державних та приватних обленерго, що позитивно позначиться на приватизації.

Разом з тим порівнювати оцінки обленерго при приватизації та оцінку регуляторної бази активів при переході на RAB-тариф – некоректно. Оскільки вони проводились за різними методологіями. Таку думку 27 травня в коментарі для агентства ExPro висловив Артур Огаджанян, партнер компанії-аудитора, яка входить до «великої четвірки» Deloitte.

Коментуючи перспективи приватизації державних активів обленерго партнер аудиторської компанії Deloitte Артур Огаджанян заявив, що систему стимулюючого регулювання (RAB-тариф) можна розглядати як фактор, що сам по собі робить державні обленерго більш інвестиційно привабливими. Але разом з тим, експерт підкреслив, що порівнювати оцінку регуляторної бази активів з «приватизаційними» оцінками – некоректно.

За словами Артура Огаджаняна, при оцінці вартості операторів системи розподілу для потреб приватизації держава намагається визначити цю вартість як частку власного капіталу компанії (таким же підходом користується й інвестор), а при визначенні регуляторної бази активів користуються критерієм надійності роботи підприємства з прибутком, значення якого відповідає ринковому показнику.

«Регуляторна база активів по своїй економічній суті – це вартість активів, які, відповідно до конкретного регуляторного режиму, вважаються такими, що забезпечують надання послуг підприємством. Відповідно до діючого в Україні режиму регулювання ця вартість має через розрахунок амортизації надати можливість компанії постійно оновлювати активи, підтримуючи їх працездатність , а також надати можливість отримувати наближений до ринкового рівень прибутку», - пояснив партнер аудиторської компанії.

Популярні новини зараз

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

52-річна Дженніфер Еністон з "Друзів" згадала свою красу в молодості і розплакалася: "Всі такі..."

Зірка "МастерШеф" Ліза Глинська втратила дитину через лікарську помилку: "Довели напівмертву до пологів"

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

Також він додав, що однією з особливостей методики оцінки регуляторної бази активів в Україні є те, що вона вимагає коригування вартості активів у бік їх зменшення через коефіцієнти, розрахунок яких враховує реальне завантаження активів.

«Такий підхід спрямований на позбавлення споживачів від сплати за зайві незавантажені потужності підприємства-монополіста», - прокоментував партнер Deloitte.

Раніше, енергоексперт Сергій Чех зазначив, що оцінка обленерго відображає їх вартість в залежності від завантаження при транспортуванні електроенергії.