Дніпровський меткомбінат може заощадити близько 7 млн грн на рік витрат на реактивну енергію завдяки пристроям компенсації реактивної потужності (ПКРП), які встановила енергосервісна компанія YASNO Efficiency.

Реактивною називають енергію, яка не виконує корисної роботи, а використовується для створення електромагнітного поля, необхідного для роботи електродвигунів. Але за таку енергію все одно необхідно платити. Також підприємства додатково сплачують ще й за недостатню оснащеність електричної лінії пристроями для компенсації реактивної потужності. Для різних виробництв витрати на реактивну енергію можуть становити до 10% від витрат на спожиту активну електроенергію.

YASNO допоміг Дніпровському меткомбінату знизити на 50% витрати
YASNO допоміг Дніпровському меткомбінату знизити на 50% витрати

Щоб скоротити витрати на реактивну енергію, YASNO Efficiency встановив на частини електроліній Дніпровського меткомбінату (ДМК) 5 конденсаторних батарей іспанського виробництва. Сумарна продуктивність батарей – 12 900 кВАр (кВАр), вони встановлені по стороні середньої напруги (6 кВ). Завдяки новим пристроям реактивна енергія для потреб ДМК частково генерується безпосередньо на території підприємства і менше споживається з мережі.

«В результаті енергоефективного проєкту наш комбінат значно скоротив витрати на плату за реактивну енергію. При цьому ми профінансували тільки 20% вартості проєкту, а 80% вартості обладнання і монтажних робіт профінансувала компанія YASNO Efficiency на умовах договору енергосервісу. За рахунок частини досягнутої економії ми будемо поступово розраховуватися з інвестором», – сказав головний енергетик Дніпровського меткомбінату Олег Помогаєв.

Популярні новини зараз

Анатолій Анатоліч показав, у кого найдовший, дружина не здогадувалася: "Рекорд?"

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

Показати ще

«Це перший в Україні проєкт по встановленню пристроїв компенсації реактивної потужності, виконаний на умовах енергосервісу. Результати проєкту перевищили наші очікування. За перші три місяці роботи пристроїв економічний ефект перевищив заплановані показники практично на 560 тис. грн. При збереженні існуючого рівня завантаження підприємства це складе 2,2 млн грн. надпланового економічного річного ефекту. Це означає, що обладнання окупиться менше майже на рік і швидше зможе приносити підприємству дохід у вигляді економії», – зазначив директор YASNO Efficiency Сергій Чулков.