Законопроєкт про зниження промислових викидів №4167 має бути доопрацьований: необхідно встановити реалістичні терміни проведення екомодернізації і передбачити механізми підтримки бізнесу.

Про це заявив народний депутат України, член депутатської групи «Довіра» Сергій Шахов.

«Терміни, які ставить міністерство, взагалі неможливі в Україні. По-друге, Європа йшла до цього 30 років, змінюючи і модернізуючи свої системи екологічного забезпечення захисту. Третє. Треба шалені кошти в розмірі 10 мільярдів доларів, а може й більше, а це 250 мільярдів гривень. Таких коштів у підприємців сьогодні немає»,- пояснив Шахов.

На його думку, держава має допомогти бізнесу знайти кошти на екомодернізацію, зокрема, через залучення інвесторів і надання прямої підтримки.

«У кожній країні світу підприємствам допомагала держава. Треба залучити сьогодні іноземних партнерів для модернізації цих підприємств. Держава повинна негайно допомогти підприємствам з великим навантаженням…Треба спочатку вирішити це, а потім вже приймати цей законопроєкт», - вважає Шахов.

Популярні новини зараз

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Синоптик попередила про наближення навіженої негоди - "Не опирайтеся!"

Подружка Олени Кравець Ірина Сопонару оголила груди заради "Кварталу 95": "Домалювали?"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Раніше президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков заявив, що законопроєкт про промислові викиди має бути суттєво доопрацьований: потрібно вдвічі збільшити терміни на екомодернізацію і забезпечити джерела фінансування.

Водночас голова комітету екології та зеленої економіки Федерації роботодавців України Павло Жила наголосив: законопроєкт про зниження промислових викидів має враховувати реальний стан вітчизняної промисловості і передбачати державну підтримку для проведення екомодернізації підприємств, а не просто копіювати європейські норми.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вдруге провалила законопроект про запобігання, зменшення та контролю забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167), його відправили на доопрацювання.