Заяви мера Рівного Олександра Третяка про ромів розпалюють ворожнечу і ненавість до представників національних меншин. Така риторика нагадує нацистів, заявив голова Інституту публічної політики і консалтингу Сергій Биков.

Подробиці повідомляє видання Українські Новини.

За його словами, заяви мера, обраного від партії Петра Порошенка «Європейська солідарність», можна порівняти зі словами Гейдриха і Герінга.

«Абсолютно симптоматично, що команда Порошенка скочується до ідей «остаточно вирішити єврейське ромський питання». Якщо питання мови не допомагає залучити виборців, то можна підняти градус на темі національних меншин», - коментує Биков.

Він навів слова, сказані Третяком під час ефіру на місцевому радіо:

Популярні новини зараз

Красуня Боржемська в спокусливій позі змусила Узелкова кусати лікті: жінка-кішка

Лариса Ніцой заявила, що у Росії потрібно запровадити українську мову другою державною: "На Кубані їй надати статус регіональної"

Юля "Зайка" зізналася, чи вільне її серце після фіналу "Холостяка": "Прийшов у формі"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

«Я дуже стримуюся в емоціях. Але, дивлячись на цю ситуацію з ромською національностю, у мене не вистачає слів і толерантності до того, що вони творять в місті. Буквально на днях мав провести засідання робочої групи з правоохоронними органами, щоб вирішити це питання, щоб (особи) ромської національності не вели себе так нахабно. Правоохоронці повинні стежити за цим, і муніципальна варта, яку ми ось-ось запустимо».

Сергій Биков порадив меру перечитати матеріали Гаазького трибуналу по геноциду в Руанді і вивчити історію Радіо тисячі пагорбів. "Там теж використовували радіо, щоб нацькувати хуту проти тутсі. Закінчилося все шибеницями, геноцидом і Гаазьким трибуналом ", - застеріг експерт.