Віруючі понад 80 міст Росії і Білорусії з 12 червня по 14 серпня зможуть вклонитися мощам благовірного великого князя Олександра Невського.

Хресні ходи з мощами благовірного князя Олександра Невського стануть важливою подією у православному світі, а широка географія принесення святині надасть можливість вклонитися їй мільйонам віруючих, повідомляє patriarchia.ru.

«У цьому році, святкуючи 800-річчя благовірного князя Олександра Невського, на різних світських каналах ми бачимо благовірного князя Олександра Невського у першу чергу як державного діяча і полководця. Таким він шанувався завжди. Але часом багато хто забуває, що сам Олександр Невський сприймав себе у першу чергу як православну людину, як християнина. І пам'ять про нього до нас донесла саме Православна Церква. Принесення мощей, яке буде відбуватися у найближчі місяці, має нам про це нагадати. Для православних людей принесення мощей, можливість вклонитися їм, доторкнутися до святині - це величезна радість», - зазначив єпископ Савва на прес-конференції, присвяченій події.

Заступник голови Синодального відділу із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ Вахтанг Кіпшидзе зазначив, що 800-річчя Олександра Невського є приводом «задуматися про те, що таке ідеал державного мужа, служителя своєї батьківщини».

Чотири хресних ходи зі святими мощами одночасно почнуться 12 червня: «Історичний хресний хід» почнеться к Москві к Храмі Христа Спасителя і пройде по місцях життя і діяльності князя, а також по маршруту перенесення святих мощей з міста Володимира у Санкт-Петербург, яке відбулося у 1723 році; хресний хід від Вознесенської Давидової пустелі охопить 28 міст Росії та Білорусії; південний хресний хід пройде по 15 містам з Ростова-на-Дону; східний хресний хід - з Єкатеринбурга.

Популярні новини зараз

Інфляція дісталася до їдальні Верховної Ради, ціни злетіли до небес: 25 гривень за чашку чаю

Юра Шатунов з "Ласкового Мая" приховував від прихильниць дружину і дітей - як виглядає сім'я кумира 90-х

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Показати ще

Загальна протяжність всіх чотирьох маршрутів - близько 25 тис км.

Маршрут, розклад хресних ходів та інші подробиці масштабного проекту доступні на спеціально створеному сайті.