Наскільки зараз подорожчали споживчі товари в українських магазинах в порівнянні з минулим роком? Про це у програмі «Суть подій» розповідає глава Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.

«Українці бувають різні. Один приходить в магазин і купує на 30 гривень, бо більше у нього немає, а хтось приїжджає на Lamborghini та купує що хоче. Для тих і для інших існує абсолютно різна інфляція. Для багатих інфляція завжди значно нижче, ніж для бідних. Українці з великим достатком купують переважно імпортні товари. А це означає, що для них діє не український, а, наприклад, австрійський, німецький чи американський рівень інфляції - тобто півтора-два відсотки», - говорить експерт.

При цьому, за його словами, для українців, які заробляють п'ять тисяч на місяць, річна інфляція інша - близько п'ятнадцяти відсотків.

«Найдешевші товари швидше за все дорожчають. Скажімо, харчові продукти за рік в середньому подорожчали відсотків на сім - а це означає, що для людей, які купують найдешевші, соціальні продукти, інфляція може досягти десяти відсотків. Хліб подорожчав на п'ятнадцять відсотків. Хіба що ціна овочів залишилася колишньою», - зазначає Олексій Дорошенко.

Раніше, як повідомляє Знай.ua, він попереджав українців, що незабаром в країні подорожчають хліб і яловичина, але не масло і не яйця.

Популярні новини зараз

Улюблені курорти українців спалахнули як сірники: дим, паніка і троє загиблих

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

Також Дорошенко звинуватив державу в тому, що в останні п'ять років вона планомірно знищує українську економіку