Коли розроблявся НПСВ (Національний план щодо скорочення викидів від великих спалювальних установок – ред.), в плані були чітко прописані зобов’язання держави і зобов’язання бізнесу. Україна має виконати свою частину та надати підтримку бізнесу, яка була обіцяна для досягнення показників. Про це в ефірі одного з телеканалів повідомила голова громадської ради при Міндовкілля, керівниця ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна.

«Коли я присутня на майданчиках, там, де йде обговорення плану НПСВ, я чую, наприклад, від енергогенеруючих компаній, що у них дійсно є проблеми, тому що поставити один фільтр коштує понад 68 млн доларів. Але якщо держава каже, що її частка така, і вона (держава – ред.) дійсно підписалася під це в нацплані, то на сьогодні роль і участь держави не виконані», - заявила експерт.

Крім того, говорячи про виконання НПСВ, вона навела у приклад досвід інших країн, які проходили етап екологічної модернізації промисловості, в т.ч., завдяки державній допомозі. Так, за її словами, роблять європейські країни, зокрема: Німеччина, Великобританія, Чехія та ін.

«Там теж підприємства отримують державну допомогу. Надайте їм (українським підприємствам – РЕД.) ту державну допомогу, яку держава може, і бізнес скаже – так, нам цього достатньо. І тоді вже на рівні відповідальності за використання грошей, які належать, по суті, державному бюджету, будете запитувати у того бізнесу, чому вони не виконали НПСВ», - повідомила Берзіна, зазначивши, що у держави є можливість запровадити такий контроль.

Популярні новини зараз
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Гороскоп на 28 листопада: як провести четвер із вигодою та не "наламати дров" Сніг та морози до -15°: українців попередили про найхолоднішу зиму за останні роки
Показати ще

Нагадаємо, як раніше заявляв заступник міністра енергетики Максим Немчинов, на сьогодні НПСВ не відповідає реаліям, потребує перегляду та визначення джерел фінансування і інвестицій. За його словами, наразі Україна не перевищує міжнародні зобов’язання по жодному з викидів, але вже починаючи з 2025 року, якщо нічого не робити, ці показники будуть перевищені.

За даними Міненерго, зараз у Нацплані передбачено модернізацію понад 90 установок, в модернізацію яких сумарно необхідно інвестувати до 4,3 млрд євро. До прикладу, в Європі за 1990-2016 рр. інвестовано в екомодернізацію за рахунок державної допомоги: Німеччина – 19 млрд євро, Польща – 11 млрд євро, Чехія – 7 млрд євро.