Президентські форуми "Україна 30", безумовно, добра справа. Правда, мені це нагадує з'їзди райкомів КПРС кінця 80-х. коли з трибуни звучать правильні слова, оплески, що переходять в овацію, зал аплодує «в єдиному пориві»... Тільки ніхто в цю говорильню вже не вірить, повідомляє Капітал.
У понеділок пройшов форум " Україна 30. Економіка без олігархів"» З трибуни звучали правильні промови, президент Зеленський озвучував, говорячи кіношною мовою, черговий рімейк історії про "Україну моєї мрії".
Але якщо ви відкриєте західну пресу, то сильно здивуєтеся. Тому що з Заходу все активніше звучить критика української влади на чолі з Зеленським і того курсу, який вони проводять в життя. Гучним тривожним дзвіночком став звіт моніторингової місії ООН. Верховний комісар з прав людини Організації Об'єднаних Націй у своєму звіті публічно заявив, що заборона телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK, на яких часто виступав голова політради ОПЗЖ Віктор Медведчук, «суперечить міжнародним стандартам у галузі прав людини».
А це не просто слова. "Витвори" української влади на чолі із Зеленським помітили на світовому рівні. І не просто помітили, а дали політичну оцінку. Треба сказати, оцінку в стилі знаменитої картини»Знову двійка".
Не відстає і зарубіжна преса. Впливове європейське видання The Brussels Times у своєму матеріали» європейські цінності — це не тільки розвішати скрізь прапори ЄС " сформулювало квінтесенцію претензій до офіційного Києва і Зеленського.
The Brussels Times прямо пише, що Зеленський & Co займаються «підміною понять, що вже стало для української влади правилом поведінки». Судячи з публікації в Європейському ЗМІ, розповіді про» деолігархізацію " нікого не обдурили.
The Brussels Times, використовуючи термін «підміна понять» прямо пише, що насправді «під виглядом боротьби з корупцією йде атака на великий і середній бізнес, замість принципу рівних умов у сфері податків відбувається збільшення податкового тягаря, судову систему, як зазначила ПАРЄ, замінили рішеннями Офісу президента і ще кількох чиновників, цільові фонди Заходу на боротьбу проти COVID-19, як і раніше, витрачаються не за призначенням, а все разом це має ознаки корупції».
А таку "ініціативу" як новий законопроект з поправками до Податкового кодексу, який підвищує ставки податків, акцизів і ренти, а також мало не вводить «податок на повітря», в ЄС сприймають як цілеспрямоване шкідництво з метою зруйнувати українську економіку.