Про це заявив економіст, експерт з енергоефективності ігор Черкашин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Немає фактично жодної сфери, яка не постраждала серйозно, і вони не намагаються все їх якимось чином обкласти податком. Енергетична сфера страждає. Акцизний податок для зеленої електричної енергетики - ми вбиваємо пільгу. Сфера зв'язку-те ж саме. Вони піднімають радіочастотний ресурс, відповідно зросте для кожного споживача, в тому числі і нас з вами, вартість мобільного зв'язку. Сфера промисловості. Підвищення в 3 рази, в 1,5 рази, в 1,4 рази в деяких випадках екологічного податку теж не є правильною політикою. Тому що не можна піднімати податки в рази», - розповів Черкащин.
Він підкреслив: промисловість дає роботу десяткам тисяч людей, і підвищення податків для неї під час кризи може призвести до зупинки підприємств і різкого зростання безробіття.
"Не можна в країні, яка пережила мінус 4 ВВП за минулим роком, збільшувати податкове навантаження майже на 1,2% ВВП», - заявив Черкащин.
На його думку, влада повинна врахувати зауваження бізнес-асоціацій при доопрацюванні законопроекту, оскільки прийняття його в нинішньому вигляді матиме негативні наслідки для промислової галузі.
Раніше народний депутат Олексій Устенко заявив, що податкові ініціативи уряду (законопроект 5600) повинні прийматися тільки після обговорення з профільними бізнес-асоціаціями та врахування їх зауважень.
У свою чергу народний депутат України Олексій Гончаренко заявив, що владі для поповнення держбюджету слід не збільшувати податки і вбивати бізнес, а знайти інші джерела, наприклад, позбутися тіньових схем на ринку палива.
Нагадаємо, 12 травня уряд на своєму засіданні затвердив законопроект, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України і яким підвищуються ставки податків для цілого ряду галузей. Податковий комітет Ради вже рекомендував проект до розгляду.