Зміни до Податкового кодексу, запропоновані урядовим законопроєктом №5600, призведуть до зростання інфляції та безробіття, а також втрати конкурентоздатності вітчизняних підприємств.

Про це заявила народний депутат, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Підвищення ставок податків відобразиться буквально на всіх сферах економіки і на всіх товарах і послугах, якими користуються громадяни в Україні. На всіх. Тому інфляція абсолютно точно зросте, купівельна спроможність населення точно значно зменшиться», - наголосила Южаніна у ефірі телеканалу «Україна 24».

Також, за її словами, податкові зміни, в разі їх ухвалення, призведуть до зростання безробіття в країні через втрату конкурентоздатності вітчизняними підприємствами.

«Деякі галузі порахували, скільки вони повинні будуть вивільнити робочих, тому що вони не зможуть діяти в таких неконкурентних умовах, які створює сама Україна для наших гравців на зовнішньому ринку. Якщо наші підприємства не будуть конкурентноздатними, то вони вимушені будуть скорочувати, а це сотні тисяч людей, які можуть залишитися без робочих місць», - пояснила Южаніна.

Популярні новини зараз

Юра Шатунов з "Ласкового Мая" приховував від прихильниць дружину і дітей - як виглядає сім'я кумира 90-х

Людмила Балан в короткій спідниці переплюнула Тіну Кароль, знайшла синові іншу: "У доньки годиться"

Новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми - втома, прискорений пульс та температура

Зарослий жирком бік Ані Лорак виліз зі штанів, щоб привітатися з фанатами

Показати ще

Окрім того, на думку депутата, ці законодавчі зміни спричинять колапс на ринку нерухомості, оскільки інвестори підуть з ринку.

«Я дуже не хотіла би, щоб ті інвестори українські громадяни, а це якраз в тому числі і насамперед середній клас, який вклав гроші і очікує добудову житла чи мав намір побудувати житло. Вони зараз не зможуть це зробити, тому що в основному всі інвестори, які в цій сфері існують, підуть з ринку в Україні. І дай Боже, щоби не були створені такі самі проблеми, як «Еліта центр» чи «Укрбуд» - сказала Южаніна.

Раніше Американська торгова палата (АСС) та Європейська Бізнес Асоціація закликали відхилити законопроект щодо податкових змін (№5600), зазначивши, що його ухвалення збільшить фіскальний тиск на бізнес і негативно вплине на економіку та погіршить інвестиційний клімат країни.

Водночас лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, коментуючи податкові ініціативи уряду, заявила, що влада має знижувати податки, щоб вивести з тіні 49% бізнесу, а не підвищувати їх.

Нагадаємо, на початку червня уряд зареєстрував у Верховній Раді законопроект №5600, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, що передбачають підвищення податків для низки галузей.