Впровадження акцизу на "зелену" електроенергію, яке пропонує уряд у законопроекті Про податкові зміни (№5600), негативно позначиться на інвестиціях в Україну, оскільки інвесторів відлякує постійна зміни умов роботи в Україні.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

"Якщо змінювати податкове законодавство по ходу реалізації будь-якого інвестиційного проекту, це вкрай негативно впливає на тих, хто вже зайшов в цей сектор», - сказав Устенко.

Він також підкреслив, що Україна повинна знайти компроміс для вирішення комплексу проблем у сфері "зеленої" енергетики, зокрема щодо погашення заборгованості перед інвесторами, оскільки альтернативи "зеленому" курсу для держави немає.

"Просто пустити цю проблему на самоплив – абсолютно неправильно", - підкреслив Устенко.

Популярні новини зараз

Мільйонне місто завалило снігом посеред літа: природний катаклізм приголомшив світ

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Тато "в декреті": Віктор Павлік взяв на себе обов'язки Катерини Репяхової і ось що з цього вийшло

Хто Могила, а хто Жмур: справжні прізвища Каменських, Дантеса, Анатоліча, Кароль та інших зірок

Показати ще

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроект № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на "зелену" енергію в Україні за ставкою 3,2%.

Під час обговорення проекту Закону профільні ВДЕ асоціації заявляли, що введення акцизного податку на "зелену" електроенергію де-факто погіршує умови економічної діяльності виробників ресурсу з відновлюваних джерел, що є грубим порушенням прав інвесторів, зашкодить інвестклімату та унеможливить залучення коштів у нові екологічні проекти.

У середині червня стало відомо, що акції норвезької компанії Scatec Solar, яка, зокрема, має активи в Україні, втратили в ціні 10% через те, що в Україні не вирішується проблема накопичених боргів за вироблену зелену електроенергію, а також ініціюються Додаткові законодавчі зміни-введення акцизного збору, яке є порушенням гарантій держави перед інвесторами.