Про це заявив народний депутат Муса Магомедов.

"Якщо говоримо про екологічні збори. Якщо ми піднімаємо з 10 до 30 гривень збір по СО2, його потрібно направити цілеспрямовано до Фонду декарбонізації. Тому що ці гроші будуть спрямовані невідомо куди. Ми цього точно не хочемо", - розповів Магомедов.

За його словами, депутати підготували альтернативний запропонованому владою законопроект, яким пропонується створити фонд декарбонізації, і саме в цей фонд повинні надходити кошти від екоподатку, а після – направлятися на промислові підприємства для проведення екомодернізації.

«У законопроекті ми говоримо про те, що буде створено фонд декарбонізації, і ці гроші повинні по галузях, звідки збираються гроші, туди вони повинні і направлятися, для того щоб рухатися в бік декарбонізації. Тому що Європа планує направити близько трильйона на ці цілі. А ми поки не плануємо зовсім нічого, крім грошей, які, можливо, будуть у бізнесу, якщо він доживе до того часу», - пояснив Магомедов.

Він підкреслив: у промисловості немає коштів на проведення екомодернізації, їй необхідна фінансова допомога з боку держави і більш тривалі терміни на її проведення, ніж ті, що передбачені законопроектом про промислові викиди (№4167), який запропонував уряд.

Популярні новини зараз

Медики б'ють на сполох – не вистачає ліжок та лікарів: в Раді викликали "на килим" Віктора Ляшка

75-річна мати Наташі Корольової знайшла дивну заміну сексу: це треба нюхати

Михайло Поплавський проміняв студенток на сарай з коровами: "тусив" усі вихідні

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Показати ще

"Наш комітет економічного розвитку одноголосно проголосував проти цього законопроекту (4167). Чому? Тому що НДПМ, які нам збираються визначити для України, взяті з Німеччини, з Японії, вони взяті з кращих світових практик, і досягти нам їх треба за 4 роки. При тому, що для досягнення потрібно 10 мільярдів. По декарбонізації - 50 мільярдів. Звідки ми все це збираємося брати? Чому ті люди, які пропонують законопроекти, не вважають можливості нашої економіки, я не розумію», - сказав Магомедов.

Раніше координатор Комітету екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації Ольга Бойко підкреслила: екомодернізація в країнах ЄС проводилася за потужної підтримки держав, які надали підприємствам понад 450 млрд євро, а в Україні її хочуть провести виключно за рахунок бізнесу.

У свою чергу гендиректор Центру екології та розвитку нових технологій Владислав Антіпов заявляв, що законопроект про зниження промислових викидів (4167) не повинен бути жорсткішим, ніж вимагають європейські директиви, його необхідно доопрацювати з урахуванням зауважень бізнесу.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада вдруге провалила законопроект Про запобігання, зменшення і контроль забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності (№4167), його відправили на доопрацювання.