Союз українських підприємців( СУП), Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) і Американська торгова палата в Україні (AmCham) закликають парламент до діалогу щодо законопроекту з поправками до Податкового кодексу та інших законів №5600 ("ресурсний законопроект") Про індексацію окремих податкових ставок і підвищення рентних платежів, який парламент має намір розглянути в першому читанні 1 липня.

"Бізнес-Спільнота, об'єднана ЄБА, AmCham в Україні і СУП, глибоко стурбовані цією новиною (наміром розглянути законопроект 1 липня - ІФ), адже вона означає, що відповідальні органи державної влади абсолютно не чують бізнес і не хочуть звертати увагу на які коментарі та пропозиції", – зазначено в релізі бізнес-асоціацій в середу.

Бізнес підкреслює, що не раз звертався з листами і заявами до народних депутатів і органів держвлади з проханням утриматися від голосування за законопроект 5600 і провести грунтовне обговорення його з компаніями. Асоціації вказують, що законопроект пропонує збільшити навантаження на сумлінний бізнес і створює умови для посилення необґрунтованого тиску на підприємців і компанії, що збиває країну зі шляху цивілізованого розвитку економіки.

"Бізнес-Спільнота звертає увагу, що дана ситуація порушує принципи справедливості, рівності та можливості довгострокового планування. А це неприпустимо, якщо ми будуємо прогресивну країну", – вказали асоціації, додавши, що знову звертаються до парламентарів з проханням не підтримувати зазначений законопроект.

Раніше бізнес-асоціації розкритикували пропоновані законопроектом зміни щодо адміністрування податку на прибуток підприємств в частині списання збитків, збільшення податкового навантаження шляхом перегляду податкових ставок і ряд інших норм законопроекту. Представники асоціацій підкреслювали, що зміни податкових ставок без дотримання перехідного періоду порушують принцип стабільності податкового законодавства.

Популярні новини зараз

У їдальні Верховної Ради з'явився дивний десерт за 66 гривень - "Білосніжка і сім гномів": "Самим не гидко?"

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Показати ще

Бізнес також розкритикував обмеження права великих платників податків на використання накопичених збитків минулих років, заборону виїзду за межі країни керівникам підприємств з податковим боргом, скорочення граничних термінів реєстрації платниками ПДВ податкових накладних, зменшення терміну на включення податкової накладної до складу податкового кредиту.

При цьому Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради рекомендував прийняти законопроект 5600 в першому читанні.