Рух товарних поїздів "Укрзалізниці" під загрозою повної зупинки через відсутність дизельного палива для роботи локомотивів. Про це йдеться в листі голови департаменту управління рухом залізниці Олександра Ткаченка, адресованому голові ЦОП і членам правління підприємства. Текст документа має в своєму розпорядженні enkorr.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Станом на 30 Червня на регіональних філіях АТ «Укрзалізниця» залишені на станційних коліях через відсутність локомотивів 59 вантажних поїздів; відставлено в резерв управління залізниці через відсутність палива 38 магістральних і 85 маневрових тепловозів, і динаміка приросту кинутих поїздів і відставлених в резерв тепловозів через дефіцит палива зростає в геометричній прогресії», — сказано в документі.
У листі наголошується, що тільки з 30 Червня збитки від простоїв вагонів становлять 7,9 млн грн на добу. При цьому станом на кінець дня 29 червня залишки палива на станції «Ковель» становили всього 8 т, на ст. «Чернівці» — 15 т, а на складі депо «Волноваха» резерву палива немає взагалі.
"Враховуючи відсутність інформації щодо подальших планів наливу для ТНТС АТ УЗ, прошу вжити невідкладних заходів у забезпеченні паливом. В іншому випадку реальний стан із забезпеченням ПММ загрожує повною зупинкою Івано-Франківської, Рівненської дирекцій Львівської регіональної філії, стику Комиш — Зоря Придніпровської регіональної філії», - йдеться в листі голови департаменту управління рухом залізниці.
Нагадаємо, тільки за останні пару місяців це вже другий випадок, коли залізниця стикається з гострою нестачею палива. Попередня криза трапилася 19 квітня: тоді УЗ повідомила, що має запас дизельного палива на чотири доби. А все тому, що компанія «Анвітрейд» 17 квітня відмовилася відвантажувати УЗ дизель, хоча у неї був діючий контракт.
22 квітня філія "Центр забезпечення виробництва" провела екстрений тендер на закупівлю 50 тис.т дизельного палива за прискореною переговорною процедурою. У конкурсах перемогли компанія з орбіти "Трейд Коммодіті «з ціною 26 890 і 26 990 грн/т,» Анвітрейд «(26 890 грн/т),» Альянс Енерго Трейд «(27 120 грн/т) і компанія з групи» Приват «» ОІЛ-трейд 2018" (26 890 грн/т).
Тоді ж Іван Юрик, виконуючий обов'язки голови УЗ, відзвітував про подолання кризи. Але насправді, один з екстрених договорів уклали з тією самою "Анвітрейд", яка і спровокувала паливну кризу. Тобто, замість того, щоб звернутися до суду і вимагати виконання домовленостей, УЗ просто подарувала компанії новий контракт.
Більш того: за новим контрактом, УЗ заплатила за тонну дизеля 26 890 грн замість 24 223 грн/т, як було в попередньому. Таким чином вимальовується наступна картина:» Анвітрейд " відмовився постачати УЗ паливо за старою ціною, створив кризу, і УЗ екстрено подарувала компанії новий контракт - переплачуючи на кожній тонні дизеля 3000 гривень.