Незважаючи на зростаючу ефективність українських збройних сил, наші хлопці продовжують гинути в російсько-українській війні. Обстріли бойовиків, міни - одні з головних причин смертей українських військових.

Але також снайперський ворожий вогонь є ще однією трагічною причиною постійних втрат українських військових.

Раніше джерело Української служби Бі-бі-сі в Генштабі України говорило, що в Донбасі постійно працюють "10-12 груп професійних снайперів з Росії". Москва неодноразово заперечувала участь своїх військових у конфлікті на сході України.

зимовий збір снайперів, фото з Facebook ССО України
зимовий збір снайперів, фото з Facebook ССО України

Тільки на 2020 рік ворожі снайпери позбавили життя 11 українських військових і поранили ще вісьмох.

Популярні новини зараз
Булітко з "Дизель шоу" і Бабкін гнівно відреагували на образливі слова лаврова про Україну: "Витратний матеріал у тебе в трусах" Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Володимир Зеленський поставив крапку в скандалі з Польщею, Федишин і компанією на Євробаченні: "12 сьогодні і назавжди" Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу"
Показати ще

Міністерство оборони визнає проблему снайперських груп у складі російських ДРГ. Так, 25 червня у Facebook Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило про активізацію снайперських груп.

"Командування ЗС РФ продовжує заходи щодо дестабілізації обстановки вздовж лінії зіткнення і підтримання напруженого стану в суспільстві на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях. Зокрема, противник збільшив інтенсивність застосування диверсійно-розвідувальних груп, сформованих в основному з кадрових офіцерів ЗС РФ", - йдеться в повідомленні.

За даними української розвідки, кожна така група включає снайперів, озброєних снайперськими гвинтівками калібру 12,7 мм, обладнаними приладами нічного бачення і безшумної стрільби для провокаційних обстрілів позицій підрозділів Об'єднаних сил.

снайпер, фото GettyImages
снайпер, фото GettyImages

Крім цього, в Міноборони України відзначили, що російські окупанти нарощують бойові здібності оперативного угруповання своїх військ. На полігонах в ОРДЛО з 22-го по 26 червня проводиться другий етап зборів з військовозобов'язаними запасу.

Але в той же час, Міністерство оборони України не заявляло про способи вирішення цієї проблеми. Адже констатація фактів втрат та активізації снайперських груп - це одне. Але це абсолютно не допоможе вирішити проблему і врятувати життя наших хлопців – адже системи протидії і чітких кроків – досі немає.