Зупинка ТЕС може призвести до перебоїв з відвантаженням і оплатою вугілля з державних шахт.

Про це повідомив лідер Незалежної профспілки гірників, народний депутат Михайло Волинець.
«Ситуація із зупинкою ТЕС може призвести до перебоїв з відвантаженням і оплатою вугілля. Станом на сьогодні вже зупинена Слов’янська ТЕС. Всі три станції державного «Центренерго» працюють мінімальним складом обладнання.», - заявив нардеп.
Він наголосив, що «Центренерго» уже попередило про можливі проблеми з оплатою вугілля.
«Центренерго», відоме хронічними боргами за відвантажене з держшахт вугілля, знову попередило про можливі проблеми з виконанням зобов’язань перед держшахтами», - додав нардеп.
За його словам, кризу спровокувала безвідповідальна політика НКРЕКП.
«Очевидно, що без того знекровлена галузь стоїть на порозі чергової кризи. Цю кризу своїми руками продовжує створювати НКРЕКП в угоду спекулянтам і посередникам, що паразитують на державних енергокомпаніях», - додав нардеп.

Він наголосив, що як наслідок підготовка до осінньо-зимового періоду фактично призупинена: у генеруючих компаній немає коштів на створення запасів вугілля і проведення ремонтів
«Чомусь немає сумнівів, що все це робиться «незалежним регулятором» для того, що восени був привід знову запустити в Україну електроенергію з Росії і Білорусі», - підсумував Волинець.
Нагадаємо, 6 липня зупинила роботу Слов’янська ТЕС «Донбасенерго». Системний оператор присвоїв станції статус «дефолт».
В «Донбасенерго» заявили, що ТЕС не може продовжувати працювати в збиток через аномальне падіння цін, спричинене спекуляціями на ринку на добу наперед. Компанія закликала Регулятор НКРКП виправити ситуацію і переглянути правила роботи ринку, які дозволяють такі маніпуляції.
На початку липня ціна на РДН упала до історичного мінімуму 40 коп./кВт година, що кратно нижче собівартості виробництва електроенергії на АЕС і ТЕС.
Міністерство енергетики звернулося до регулятора з проханням заборонити спекулянтам займатися маніпуляціями на ринку на добу наперед.