Група компаній-посередників на ринку електричної енергії завдали державному «Енергоатому» збитки на мільярди гривень, завдяки підтримці з боку тарифного регулятора НКРЕКП.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив перший заступник голови комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.
«Ці компанії (приватні трейдери-спекулянти - ред.) приблизно виглядають так: стіл, стілець, печатка, ліцензія і перепродаж електроенергії і хабарі до НКРЕКП. Але головне, вони ж заганяють у збитки і державну компанію «Енергоатом». Я оцінював обсяг грошей, які заробили той же самий Герус, пан Тарасюк, який в цій схемі, це очевидно, голова комісії, пан Притика, який здійснює, головний трейдер, - мова йде про мільярди гривень», - повідомив нардеп в ефірі телеканалу «Україна24».
Він наголосив, що НКРЕКП свідомо прописала такі правила роботи ринку, які гарантують обраним компаніям-посередникам можливість гарантовано заробляти мільярди гривень, паразитуючи на державних компаній.
«Абсолютно зрозуміло, що ця схема, яка заганяє того, хто виробляє, у збитки, спекулянти заробляють», - додав нардеп.
За його словами, штучне завдання збитків «Енергоатому» та іншим реальним виробникам є частиною цілеспрямованої кампанії по відновленню імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі.
«Все йде до повторення минулорічного сценарію, коли завели в глухі борги атомну енергетику, теплову енергетику, а після того імпортують російську і білоруську електроенергію з Білоруської атомної станції», - додав Кучеренко.
Нагадаємо, наприкінці травня Міністерство енергетики закликало НКРЕКП припинити схеми і махінації з цінами на ринку електроенергії, які призвели до мільярдних збитків «Енергоатому» та інших державних компаній.
НКРЕКП визнала, що на ринку існують махінації з цінами лише 2 червня, однак відмовилася їх зупинити за вимогою Міненерго.
10 червня Міненерго повторно закликало НКРЕКП припинити махінації, однак у відповідь голова комісії Валерій Тарасюк звинуватив держкомпанію «Енергоатом» у неефективності, а Міненерго у непрофесійності.
На початку липня через дії посередників і спекулянтів, ціни на електроенергію обвалилися до історичного мінімуму. Як результат зупинила роботу Слов’янська ТЕС, Київська ТЕЦ-5 та Харківська ТЕЦ-5.