Запровадження акцизу у розмірі 3,2% на електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел, збільшить вартість капіталу для будівництва нових проектів в сфері «зеленої» енергетики; на сьогодні ціна капіталу в євро вже становить 10%.

Таку думку під час прес-конференції 15 липня висловив віце-президент норвезької компанії Emergy (в минулому NBT) Магнус Йохансен.

«Такий крок підвищить вартість капіталу для галузі. Це суперечить принципу передбачуваності, порушує умови меморандуму та закону, який підписав Президент Зеленський (закон № 810, прийнятий на основі положень Меморандуму – ред.). Це принесе більше складності», - сказав він, додавши, що вартість капіталу в євро на сьогодні для проектів в Україні вже складає 10%.

Йохансен додав, що інші види генерації, наприклад, атомна може збільшити ціну власної електроенергії на ставку акцизу, тоді як «зелена» генерація не може цього зробити, адже ціна її електроенергії (ставка «зеленого» тарифу) - фіксована і виплачується ДП «Гарантований покупець».

«Вся Європа рухається у напрямку «зеленого» курсу, а Україна – в протилежний бік… Якщо поглянути філософськи, такий крок, – проти Європи та «зеленої» історії», - додав він.

Популярні новини зараз

Раптово зірветься вітер: синоптик оголосила штормове попередження українцям, коли чекати стихійного удару

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Юрій Горбунов відлітає з охопленої пожежами Туреччини з вагітною Катею Осадчою: "Треба дочекатися"

Анна Богдан знайшла собі красеня-пілота, Холостяк Заливако змусив її штовхати літак: "Давай, це тобі не сніданок готувати"

Показати ще