Федерація металургів та Профспілка металургів та гірників закликають Президента Володимира Зеленського рекомендувати Міністерству інфраструктури України відкликати Проект Наказу «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги» як такий, що не є економічно обґрунтованим та матиме вкрай негативні наслідки для економіки вже з 2022 року. Про це йдеться у відповідному листі.

За словами металургів, стрімке підвищення тарифів призведе до додаткових витрат усіх вантажовласників на 2 млрд грн. вже у 2021 році та ще на 10 млрд грн. у 2022 році. «Як наслідок, провідні українські експортери (ГМК та АПК) значно погіршать свої конкурентні позиції на ринках збуту, зросте собівартість будівництва та ціни на житлову та комерційну нерухомість, зросте вартість енергоносіїв, ціни та тарифи на послуги ЖКГ, відбудеться чергова переорієнтація вантажів на автотранспорт та подальше руйнування автодоріг (частково відновлених програмою Президента України «Велике будівництво»), стимулюється інфляція, падіння ВВП та дефіцит Державного і місцевих бюджетів», - йдеться у листі.

Крім того, ані Міністерство інфраструктури, ані Укрзалізниця не надали відповідного економічного обґрунтування. «В аналізі регуляторного впливу Проекту не відображені головні питання відповідного регулювання, а саме собівартість та рентабельність вантажних перевезень за видами та класами вантажів. Тези про збитковість вантажних перевезень дуже сумнівні, оскільки саме за рахунок рентабельних вантажних перевезень вже багато років здійснюється крос-субсидування дійсно збиткових пасажирських перевезень (- 13 млрд грн. за підсумками 2020 року). Також «Укрзалізницею» не був наданий фінансовий план з вантажних перевезень, де були б відображені збитки та необхідність у підвищенні тарифів. Не було публічного обговорення довгострокової інвестиційної програми «Укрзалізниці» та конкретних проектів, які мають бути реалізовані. Також варто враховувати, що після попереднього підвищення тарифів виконання плану капітальних інвестицій держмонополії склало лише 51%».

За словами металургів та гірників, Міністерству інфраструктури України та «Укрзалізниці» необхідно зосередити зусилляна покращенні фінансового стану «Укрзалізниці» шляхом реалізації внутрішніх резервів (оптимізація видатків, припинення корупції при закупівлях), припиненні крос-субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних із компенсацією збитків із Державного та місцевих бюджетів, зменшенні податкового навантаження на «Укрзалізницю».

Нагадаємо, на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги».

Популярні новини зараз

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Ціни на олію продовжать рости: не врятує і щедрий урожай соняшнику

Катерина Репяхова не витримала і "втекла" від Віктора Павлiка з дитиною: "Хочеться Стаса Михайлова"

Віктор Павлік розповів про велике горе: "Потрапив в аварію, покалічений..."

Показати ще

Згідно з ним, пропонується підвищити тарифи на перевезення вантажів позакласної групи, 1-го класу та 2-го класу: встановити тарифи для вантажів позакласної групи на нині чинному рівні для вантажів 1-го тарифного класу; збільшити тарифи на перевезення нинішньої групи вантажів 1-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 20,4% з 01.01.2022; збільшити тарифи на перевезення вантажів 2-го тарифного класу на 8% з 01.09.2021 та ще на 6,5% з 01.01.2022.

“АрселорМіттал Кривий Ріг” виступив проти підвищення тарифів на залізничні перевезення. На думку одного з найбільших клієнтів залізничного монополіста, перш ніж підвищувати тарифи на вантажні перевезення, Укрзалізниця повинна показати їхню структуру. Необхідність підвищення тарифів викликана дотуванням пасажирського сегмента. Тож Укрзалізниця має насамперед провести реформи й виділити різні компанії: пасажирську та вантажну.

Аналогічну думку висловила у листі до прем’єр-міністра Шмигаля Федерації роботодаців паливно-енергетичного комплексу України. Відповідна ініціатива МІУ призведе до загальної кризи у вугільній та енергетичній галузях.