Морська галузь України фактично призупинила свою діяльність в зв'язку з проведенням СБУ слідчих дій за рішенням Шевченківського районного суду Києва (по виробництву № 42021000000000302 від 09.02.2021), паралізована робота різних галузей морегосподарства, пише Апостроф.

"У Морської адміністрації та Міністерстві інфраструктури пройшли обшуки, мета яких була досить позитивна і життєстверджуюча - перемогти гідру корупції… Як би там не було, я б не звернув уваги на те, що силовики між собою розбирають на території Мінінфраструктури, якби не одне "але". Після обшуків перестали працювати реєстри", - зазначив в блозі на "Ліга" політичний експерт Микола Мельник.

За його словами, найближчим часом шанс залишитися без роботи мають українські моряки, адже з 16 липня Державний реєстр документів моряків України заблокований.

Як зазначають в Міністерстві інфраструктури та Асоціації крюїнгових компаній України, в результаті дій співробітників Управління СБУ в АР Крим, припинено роботу електронних сервісів з підготовки та дипломування моряків України, що призвело до неможливості своєчасного отримання моряками кваліфікаційних документів, а також їх підтвердження перед міжнародними кампаніями.

Популярні новини зараз

Красуня Кендал Дженнер в коротенькому халатику зробила несподівану річ: "Королева оральної краси"

Школи восени відкриються не всі: кого під час карантину відправлять на дистанційне

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Олена Філонова розляглася посеред вулиці з букетом і кульками в руках: "Загадуйте бажання"

Показати ще

"Як результат - українські моряки не мають можливості працевлаштуватися. Зараз повсюдно зриваються контракти на рейси, оскільки судноплавні компанії елементарно не можуть отримати підтвердження кваліфікації моряків", - йдеться в матеріалі.

Під прапорами різних країн працює близько 200 тис українських моряків, які приносять в країну близько чверті всієї валюти - близько $3 млрд на рік.

Також наголошується, що рішення суду про блокування електронних сервісів спричинило за собою припинення роботи електронної системи суднозаходів до портів України. Як альтернативу, поки триває слідство СБУ рекомендовано судноплавним компаніям користуватися паперовим документообігом. Вітчизняні співробітники морської галузі цю рекомендацію можуть виконати, але іноземні компанії перебувають в шоці.

Нагадаємо, тільки за останні 2,5 місяців в порти країни зайшло на вантажно-розвантажувальні роботи понад 4 тис судів. Кораблі стоять на рейдах портів, робота портів може бути фактично паралізованою.

Дане рішення суду паралізувало і роботу реєстру видачі документів капітанів і власників маломірних суден. Про терміни розблокування електронних систем ніхто не повідомляє.

"Тепер співробітникам Морської адміністрації та ДП "Моррічсервіс" залишається тільки перед моряками, розводити руками, мовляв, "слідство триває, коли закінчиться, повідомимо", - йдеться в матеріалі.