Протягом 6 місяців Держекоінспекція розрахувала 196,6 мільйона збитків за порушення у сфері захисту земель. Це найбільша сума з-поміж інших напрямків, в яких ДЕІ здійснює екологічний контроль.

Серед порушень, які фіксувала інспекція – забруднення земель токсичними речовинами, розорювання прибережно-захисних смуг, а також найгостріша для України проблема – засмічення територій відходами.

«Так, за пів року через порушення у сфері поводження з відходами та хімічними речовинами інспекцією було складено найбільшу кількість адміністративних протоколів – майже 8 тисяч. Зокрема, часто виявляємо, що територіальні громади не здійснили розробку Схем санітарної очистки населених пунктів. Відсутність цього документа призводить до неврегульованості поводження з відходами, засмічення земель та їх забруднення небезпечними речовинами. Як результат – ДЕІ нараховує збитки органам місцевого самоврядування, які повинні відшкодовувати їх за рахунок місцевих бюджетів», - зазначив Андрій Мальований.

Він навів один з найбільш показових випадків – бездіяльність Баришівської селищної ради, в межах якої було виявлено засмічення території та розраховано 9 мільйонів гривень збитків. За цим фактом було відкрито Кримінальне провадження за статтями 239 «Забруднення або псування земель» та 441 «Екоцид» Кримінального кодексу України.

«Наразі за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН близько 6,5 мільйонів гектарів ґрунтів в Україні є деградованими й непридатними для ведення сільського господарства. Одна з причин - саме масові екологічні порушення.

Популярні новини зараз

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Олександр Еллерт розірвав всі стосунки з Ксенією Мішиною, крапку поставлено: "Дайте нам спокою"

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Наречена Мурата показала, чим краща за Ані Лорак: мінісукня не приховала нічого

Показати ще

Запобігання забрудненню і засміченню земель на місцевому рівні – це ключова складова ефективного захисту родючих територій», - зауважив Андрій Мальований.