Фонд Ріната Ахметова допомагає забути про жахи збройного конфлікту дітям Донбасу. На території табору «Перлина Донеччини» зі школярами працюють психологи, які пройшли навчання за курсом «Травма війни». Відпочинок і психологічну реабілітацію діти віком 8-14 років отримують завдяки проєкту «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо».

табір "Перлина Донеччини"
табір "Перлина Донеччини"

– З перших днів збройного конфлікту на Донбасі, постраждало дуже багато дітей, мирних жителів, які перебували біля лінії зіткнення. Хлопчики і дівчатка були змушені ховатися разом із дорослими від бомбардувань, бачити страх і смерть близьких, тікати з рідних домівок, рятуючи своє життя. У 2015 році стало зрозуміло, що такі діти вкрай потребують психологічної допомоги, адже пережите не могло не залишити слід у їхніх душах. Так виник проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Мирне літо». За роки його роботи близько 4500 школярів із Луганської та Донецької областей, а також із родин переселенців пройшли психологічну реабілітацію. Більшість учасників – діти з багатодітних, неповних сімей, вихованці дитячих будинків сімейного типу, –розповіла керівниця проєктів Фонду Оксана Іщук.

табір "Перлина Донеччини"
табір "Перлина Донеччини"

Для дітей проводять заняття з ігрової та арт-терапії з психологами, уроки з профорієнтації, відеозйомки та монтажу. У цьому році під час нової активності «Кіно Кемп» дітей навчать розповідати історії та створювати ролики, кращі з яких увійдуть до Музею Фонду Ріната Ахметова «Голоси Мирних». У Музеї вже зберігається понад 2 тисячі історій людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході країни.

Популярні новини зараз
Зміни у виплаті пільг: з 2023-го року починають діяти нові правила ПриватБанк встановив новий ліміт на зняття готівки: яку максимальну суму видають банкомати 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

На думку психологів, участь у «Мирному літі» допоможе учасникам отримати психологічну реабілітацію та повноцінний відпочинок, знизити рівень їхньої тривожності, підвищити впевненість у собі, розвинути фантазію та уяву, позбутися страхів.

У таборі для дітей також влаштовують відеоперегляди освітнього серіалу «Твоя суперпрофесія», щоб допомогти їм виявити та розкрити свої таланти. У програмі «Мирного літа» ‒ майстер-класи з надання першої медичної допомоги та протистояння булінгу. Крім того, хлопців і дівчат чекають конкурси та ігри на свіжому повітрі, заняття спортом, поїздки на конях і ще багато цікавого. Дивіться церемонію відкриття на відео!