Уряд затвердив нову редакцію Положення про інклюзивно-ресурсні центри, яка наближає роботу українських ІРЦ до європейських стандартів безбар’єрності та робить їхні послуги ще доступнішими для дітей і батьків.

Як повідомляє Міністерство освіти і науки, відповідне рішення було ухвалено на виконання Нацстратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Нова редакція Положення спрямована на покращення послуг з визначення та задоволення особливих освітніх потреб дітей. Серед ключових змін, які відчують на собі отримувачі послуг:

- звертатися до ІРЦ тепер зможуть батьки дітей від народження, а також молоді люди віком від 18 років, якщо у них виникають особливі освітні потреби (раніше центри опікувались дітьми віком з 2 до 18 років);

- послуги з визначення особливих освітніх потреб стануть доступнішими для дітей та батьків ще й тому, що новим документом передбачено створення філій ІРЦ та мобільних ІРЦ;

Популярні новини зараз
Навіть на під'їзд не можна? В Україні посилюють покарання за порушення комендантської години Це потрібно на кожній кухні: у "Нафтогазі" назвали обов’язкову умову для власників газових плит Українцям із газовими плитами треба заплатити за один прилад: що радять у "Нафтогазі" Призвуть тільки за двох умов: як проходить мобілізація чоловіків старше 50 років
Показати ще

- з’являться нові діагностичні інструменти для підтримки дітей, які відчувають труднощі в навчанні;

- буде запроваджено міжнародні підходи до визначення категорій (типів) освітніх труднощів у осіб з особливими освітніми потребами.

Зміни, які торкнуться працівників ІРЦ:

- збільшиться винагорода за працю: з 1 січня 2022 року педагогічним працівникам центрів встановлені надбавки у розмірі не менше 25% посадового окладу;

- тривалість робочого тижня педагогів ІРЦ скоротиться на чотири години – до 36 год/тиждень, до того ж скасовано норму щодо педагогічного навантаження – 18 год/тиждень.

Новою редакцією Положення також посилено вимоги щодо дотримання безбар'єрності приміщень та будівель ІРЦ. Відповідні зміни у роботі центрів було розроблено Міністерством освіти і науки із залученням практиків, науковців, громадських організацій, з урахуванням рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, батьків, громадськості та міжнародних експертів, зокрема з Ізраїлю, Польщі, Латвії, Молдови та інших.

Удосконалення роботи ІРЦ передбачено флагманським проєктом «Шкільна освіта для всіх». Він входить до Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 250 проєктів, які було напрацьовано 15 міністерствами.

Розвиток мережі ІРЦ в Україні стартував ще у 2017 році. Вона формується для того, щоб замінити застарілу систему психолого-медико-педагогічних консультацій. ІРЦ – перші сервісні організації, які мають завдання якомога раніше виявити в дитини особливі освітні потреби й надати їй фахову і компетентну допомогу.