Європейські країни одна за одною закривають експорт металобрухту, щоб допомогти своїм металургійним підприємствам. До того ж, тонна брухту, вивезеного з України, дає до держбюджету мізер – всього 58 Євро експортного мита. У той час, як ця тонна, перероблена в метал, дає набагато більше. Про це заявив президент ВП «Укрметалургпром» Олександр Каленков на робочій нараді в Мінекономіки, присвяченій тимчасовій забороні експорту металобрухту.

"Одна тонна брухту, яку експортували, приносить до бюджету держави мізер. А тонна брухту, яка перероблена в сталь і експортована, приносить в чотири рази більше. А порахувати загальний економічний ефект з урахуванням робочих місць, то зрозуміло, що брухт, перероблений в Україні, на порядок більше приносить державі Україна», - пояснив Каленков.

За його словами, ще одна причина, по якій українська влада повинна обмежити експорт брухту з нашої країни-спотворення конкуренції на світових ринках не на нашу користь. Причина в тому, що з України експорт брухту йде в Туреччину і в російський анклав - ПМР, Придністровську молдовську Республіку. При цьому в Туреччині вся металургійна галузь має грандіозну державну підтримку – але турецький ринок-повністю закритий для української металопродукції, каже Каленков.

"Це спотворює нормальний конкурентний стан на ринку. Фактично, на ринку існує недобросовісна конкуренція-тому що Туреччина і ПМР отримують величезні дотації і кульові енергоресурси. Тому вони можуть завищувати ціни і вигрібати весь брухт, який формується на ринку України. Нам потрібно прибрати на ринку недобросовісну конкуренцію. Тоді всередині України складеться ринкова ціна на металобрухт", - резюмував Каленков.

Раніше аналітики дослідницької компанії Wood Mackenzie порахували, що використання металобрухту є ключовим фактором для скорочення викидів СО2. Так, за даними Асоціації WorldSteel, в 2020 році частка електрометалургії в Україні склала 5,5%, Росії – 32%, Європі – 42%, Туреччині – 69%. При цьому для виплавки 1 т сталі в електродугових печах потрібна 1,1 т брухту, значить для збільшення частки електрометалургії в Україні до 20-30% додатково буде потрібно 3,3-5,5 млн т брухту.

Популярні новини зараз
Де купити живу ялинку у Києві? Українці дізналися, коли розпочнуться новорічні ярмарки з лісовими красунями Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування Українці більше не побачать доларів? Що буде з курсом під кінець року
Показати ще

Раніше народний депутат, член парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що мито на експорт металобрухту дозволить Україні зберегти Європейський екологічний курс і зберегти десятки тисяч робочих місць.